REKLAMA

Łącznik Warszawskiej z Lubelską odciąży centrum Rzeszowa?

RZESZÓW / PODKARPACIE. 23 maja została uroczyście otwarta droga łącząca ulice Warszawską i Lubelską. Łącznik powstał w celu odciążenia centrum i ma przyczynić się do usprawnienia ruchu w północnej części miasta.

lub_war2

Foto: Bogdan Szczupaj / strona UM Rzeszowa

Połączenie Lubelskiej z Warszawską to drugi etap obwodnicy północnej Rzeszowa. Pierwszym była budowa drogi łączącej ulicę Rzecha z Lubelską, wraz z najdłuższym w mieście mostem imienia Tadeusza Mazowieckiego.

Zakres robót obejmował: budowę dwujezdniowej drogi od ulicy Lubelskiej (w rejonie ronda imienia Rodziny Ulmów) do ulicy Warszawskiej o łącznej długości prawie 1,5 kilometra, budowę chodników i ścieżek rowerowych, przebudowę dróg dojazdowych, ciągów pieszo-jezdnych i przejść dla pieszych, budowę czterech zatok autobusowych, budowę odwodnienia drogi i kanalizacji deszczowej, instalację oświetlenia (137 sztuk opraw oświetleniowych), przebudowę istniejącej infrastruktury technicznej oraz nasadzenia zieleni (prawie 1200 sztuk drzew, krzewów i traw ozdobnych).

Wartość inwestycji sięgnęła kwoty ponad 29 milionów złotych, w tym dofinansowanie z Unii Europejskiej to prawie 18 milionów złotych.

Źródło: UM Rzeszowa

26-05-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lacznik-warszawskiej-z-lubelska-otwarty-odciazy-on-centrum-rzeszowa-2193-00r2kc