REKLAMA

Łącznik al. Kopisto z ul. Wierzbową. Petycja przeciwko “niszczeniu rzeszowskich wałów”

RZESZÓW / PODKARPACIE. Miasto od dłuższego czasu planuje budowę łącznika między aleją Kopisto a ulicą Wierzbową. Nowa droga miałaby przebiegać wzdłuż brzegu Wisłoka, na co nie godzi się część mieszkańców. Wystosowali oni w tej sprawie internetową petycję.

Trwa budowa kompleksu mieszkaniowego Capital Towers. Deweloper przewiduje, że przy nowych wieżowcach i blokach powstanie prawie 750 miejsc parkingowych. Miasto w obawie przed korkami postanowiło zbudować nową drogę.

Wstępnie chciano przedłużyć ulicę Cegielnianą i połączyć ją z ulicą Wierzbową. Na to nie chciała się zgodzić tamtejsza spółdzielnia mieszkaniowa.

Nowy projekt zakłada, że droga będzie przebiegała od skrzyżowania ulicy Podwisłocze z aleją Kopisto, dalej zostanie poprowadzona pomiędzy Capital Towers oraz wzdłuż bloków przy ulicy Cegielnianej, do ulicy Wierzbowej. Przetarg, zgodnie z zapenieniami ratusza, ma ruszyć w lutym.

Mieszkańcy napisali internetową petycję przeciwko budowie łącznika. – My, mieszkańcy Rzeszowa, kategorycznie sprzeciwiamy się budowie drogi łączącej al. Kopisto z ul. Wierzbową (Most Tęczowy), przez którą utracimy kolejne, zielone tereny i która całkowicie zniszczy jedno z najbardziej klimatycznych miejsc w centrum miasta, jakim są rzeszowskie “wały” – czytamy w petycji.

Budowa drogi ma kosztować 9 milionów złotych. Autorzy petycji zwracają uwagę, że tę kwotę można wykorzystać na inne cele: – Za te pieniądze w tym miejscu można byłoby wybudować np. siłownię na świeżym powietrzu, a resztę środków przeznaczyć na renowację miejsc zielonych, których u nas jak na lekarstwo.

Wbrew złudnym obietnicom miasta – droga ta nie rozładuje korków – wręcz przeciwnie – na wysokości mostu tęczowego ma powstać kolejna sygnalizacja świetlna, która całkowicie sparaliżuje tą część miasta. Już teraz w godzinach szytu cały tęczowy most stoi, pamiętajmy że po drugiej stronie – na wysokości ulicy Kopisto do ruchu włączyć będą się próbowali mieszkańcy HARTBEX, CAPITAL TOWERS wraz z nowym kompleksem na UWAGA 460 mieszkań – wyobrażacie sobie ten chaos? Bo my nie droga ta w niczym nie pomoże, zabierze kolejne zielone tereny, które zostaną zabetonowane, a korki jak były, tak będą – informują autorzy petycji.

Petycję podpisało 318 osób (stan na 29 stycznia 2020 roku). Link do niej znajduje się TUTAJ.

29-01-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

lacznik-al-kopisto-z-ul-wierzbowa-petycja-przeciwko-niszczeniu-rzeszowskich-walow-2883-00r2kc