REKLAMA

Kupili telefon, bo chcieli się pozbyć fałszywych banknotów euro. Ale to nie wszystko

RZESZÓW. Policjanci ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o wprowadzenie do obrotu fałszywych banknotów euro. W maju mężczyźni zapłacili nimi za telefon komórkowy, chcąc pozbyć się falsyfikatów, które jeden z nich otrzymał jako prawdziwe. Podczas przeszukania w mieszkaniu jednego z zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli ponad 40 gramów przywiezionej z zagranicy marihuany.

392790843

Policjantów o przestępstwie powiadomił mężczyzna, który w maju za pośrednictwem portalu ogłoszeniowego wystawił do sprzedaży telefon komórkowy. Telefonicznie skontaktował się z nim człowiek zainteresowany kupnem. To jemu kilka dni później pokrzywdzony sprzedał telefon. Mężczyzna zapłacił za niego 7 banknotami o nominale po 50 euro każdy. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że banknoty to falsyfikaty, zawiadomił policjantów.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z rzeszowskiej komendy. Policjanci ustalili, że telefon będący przedmiotem transakcji został już sprzedany do komisu. Po jego odzyskaniu dotarli do mężczyzny, który go tam dostarczył.

Okazało się, że w sprawę zamieszane są dwie osoby. Zostali zatrzymani. To 20-letni i 24-letni mieszkańcy Rzeszowa. Z kolejnych ustaleń wynikało, że fałszywe banknoty należały do 24-latka, który otrzymał je jako prawdziwe od obcokrajowca, którego wiózł do kraju. Gdy zorientował się, że to falsyfikaty, wspólnie z młodszym kolegą wymyślił, żeby się ich pozbyć, kupią za nie telefon komórkowy. Ofertę znaleźli w internecie, a transakcji dokonał 20-latek. Telefon starszy z mężczyzn sprzedał w komisie.

24-latek odpowie też za posiadanie narkotyków. Podczas przeszukania w jego mieszkaniu i samochodzie funkcjonariusze znaleźli i zabezpieczyli m. in. 63 woreczki strunowe z marihuaną o łącznej wadze 42 gramów oraz młynek do jej rozdrabniania. Narkotyki mężczyzna kupił i przywiózł z Holandii.

392790843

W sprawie śledztwo wszczęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prowadzący je prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty.

24-latek usłyszał pięć zarzutów. Odpowie za wprowadzanie do obrotu podrobionych pieniędzy otrzymanych jako prawdziwe, oszustwo, a także za wewnątrzwspólnotowy zakup i przewóz narkotyków oraz ich udzielanie i posiadanie. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

20-latek usłyszał zarzut puszczania w obieg fałszywych banknotów i oszustwo. Jemu grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec nich środki zapobiegawcze w postaci dozoru Policji i poręczenia majątkowego.

KMP Rzeszów

24-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kupili-telefon-bo-chcieli-sie-pozbyc-falszywych-banknotow-euro-ale-to-nie-wszystko