REKLAMA

Kultura za nudna. PiS chce zmian

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowscy politycy Prawa i Sprawiedliwości chcą powiewu świeżości w kulturze. Proponują budowę “Szajna Galerii”, a także powstanie Rady Kultury oraz specjalnego portalu informującego o życiu kulturalnym Rzeszowa.

c

foto: archiwum rzeszow24.pl

Galeria Szajna mieści się na ostatnim piętrze Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pomieszczenia są chętnie wykorzystywane podczas różnych imprez okolicznościowych. Problem polega na tym, że kiedy w Galerii odbywa się jakaś impreza, dzieła Józefa Szajny są zakrywane.

Mówi się, że ma to związek z niedobrymi relacjami Teatru ze spadkobiercami Szajny. Ci drudzy twierdzą, że dzieła wybitnego artysty są przechowywane w złych warunkach. Bliscy Szajny rozważają nawet odebranie dzieł na własność.

Nie musi to być jednak konieczne. Pomóc mogą właśnie radni PiS – Marcin Fijołek i Robert Kultys oraz poseł na sejm RP Wojciech Buczak. Chcą powstania centrum kultury, w którym dzieła Józefa Szajny miałyby specjalne miejsce. Obiekt miałby mieścić się przy ul. Słowackiego.

W budynku można byłoby podziwiać również prace współczesnych artystów. Każdy znalazłby tam coś dla siebie.

To nie jedyny pomysł PiS-u. Radni rozważają również powstanie Rady Kultury, która miałaby się zajmować koordynacją wydarzeń kulturalnych na terenie miasta oraz określaniem priorytetów w tej dziedzinie.

Kolejną propozycją jest powstanie specjalnego portalu internetowego poświęconego wyłącznie rzeszowskiej kulturze.

(az)

29-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kultura-za-nudna-pis-chce-zmian