REKLAMA

Kuba z Rzeszowa miał wypadek szybowcowy. Potrzebna pomoc!

RZESZÓW / PODKARPACIE. 18-letni Jakub Cielecki z Rzeszowa jest uczniem technikum mechanicznego w Rzeszowie. W trakcie wakacji uległ nieszczęśliwemu wypadkowi lotniczemu. W wyniku wypadku doznał złamania kręgosłupa, złamania nogi, urazów głowy oraz obrażeń wielonarządowych, stłuczenia płuc i nerek. Trwają charytatywne zbiórki na jego rzecz, ponieważ wymaga on kosztownego, długotrwałego leczenia oraz intensywnej rehabilitacji.

5f746a1d5c921_p

Foto: dajesz.com

Kuba marzył o zostaniu mechanikiem lotniczym. W wolnych chwilach latał szybowcami. 9 lipca w Laszkach (gmina Radymno), podczas wznoszenia, doszło do tragedii. Jego szybowiec spadł z dużej wysokości i roztrzaskał się. Jakub doznał złamania kręgosłupa, złamania nogi, urazów głowy oraz obrażeń wielonarządowych, stłuczenia płuc i nerek.

Tuż po wypadku Kuba był wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Teraz powoli odzyskuje świadomość, porusza lewą ręką, nie siedzi i nie mówi, ale jego stan z dnia na dzień się poprawia. 18-latek przebywa w centrum rehabilitacji w podrzeszowskiej Tajęcinie. Opieka to koszt około 30 tysięcy złotych miesięcznie.

– Kuba mógł rozpocząć intensywną rehabilitację w klinice, dzięki zbiórce uruchomionej za pośrednictwem stowarzyszenia “Pod Skrzydłem Anioła”. Tylko ona daje mu szansę na powrót do sprawności. Ciężki stan Kuby po wypadku, 3-miesięczny pobyt w szpitalu, głównie na oddziale intensywnej terapii, sprawił, że dla Kuby niezbędna jest opieka w prywatnej klinice. Koszty pobytu w niej są ogromne. Tylko dzięki ofiarności i pomocy wielu osób udało się zebrać kwotę na pierwsze miesiące rehabilitacji, która odbywa się od października – mówi mama Kuby, Wioletta Cielecka.

51834_kuba

Foto: dajesz.com

Kubę można wspomóc na kilka sposobów:

  • Specjalną zbiórkę pieniędzy cały czas prowadzi stowarzyszenie “Pod Skrzydłem Anioła”. Link TUTAJ
  • Agencja Interaktywna TESITN zaprojektowała i wydrukowała kalendarz z akwarelami autorstwa mamy Kuby, Wioletty Cieleckiej. Można go zakupić TUTAJ
  • Stoworzono grupę na Facebooku z aukcjami na rzecz Kuby – link TUTAJ
  • Prowadzone są też aukcje charytatywne obrazów na portalu Allegro – link TUTAJ
  • Stworzona została też specjalna strona internetowa: wspieramyjakuba.pl
04-01-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.