REKLAMA

Krzysztof Ignaczak nie jest już prezesem Asseco Resovii Rzeszów!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Krzysztof Ignaczak nie jest już prezesem Asseco Resovii Rzeszów. Na tym stanowisku zastąpił go Piotr Maciąg. W piątek władze klubu wraz z siatkarzami i trenerem spotkały się w ratuszu z prezydentem Rzeszowa Tadeuszem Ferencem.

 86261816_2841476999209169_2559582856653307904_o

Foto: Facebook / Rzeszów – stolica innowacji

O możliwej rezygnacji Krzysztofa Ignaczaka ze stanowiska prezesa Asseco Resovii Rzeszów już w środę informował na Twitterze dziennikarz Polsatu Sport Jerzy Mielewski. W piątek informację potwierdziły media. Asseco Resovia w najbliższym czasie ma w tej sprawie opublikować oficjalne oświadczenie.

Przyczyną dymisji popularnego “Igły” są słabe wyniki rzeszowskich siatkarzy. Asseco Resovia zajmuje odległą 12. lokatę w PlusLidze. Martwi postawa “Pasów” we własnej hali. Rzeszowianie zwyciężyli jedynie w trzech z dziewięciu spotkań na Podpromiu w tym sezonie. Słaba postawa drużyny wpłynęła na pogorszenie się meczowej frekwencji kibiców.

Krzysztof Ignaczak to jeden z najlepszych polskich siatkarzy, który grał na pozycji libero. W reprezentacji rozegrał aż 322 mecze. Jest mistrzem Europy i świata oraz pięciokrotnym mistrzem Polski (trzy tytuły mistrzowskie zdobył broniąc barw Asseco Resovii Rzeszów). Krzysztof Ignaczak był zawodnikiem Asseco Resovii w latach 2007-2016. Funkcję prezesa klubu pełnił od 3 grudnia 2018 roku.

Nowym prezesem Asseco Resovii został Piotr Maciąg – siostrzeniec Adama Górala, prezesa Asseco Poland i właściciela Asseco Resovii. Piotr Maciąg to doktor filozofii, a także magister finansów i rachunkowości. Jest również asystentem profesora na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

W piątek prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc spotkał się z władzami klubu, trenerami oraz z zawodnikami. – Prezydent wierzy, że pod wodzą nowego trenera i prezesa Resovia będzie osiągać satysfakcjonujące kibiców rezultaty. Miasto zawsze było z klubem i nadal będzie wspierać drużynę. Zmiany personalne, entuzjazm fanów i wsparcie działaczy – razem wrócimy na szczyt – czytamy na facebookowym profilu Rzeszów – stolica innowacji.

14-02-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

krzysztof-ignaczak-nie-jest-juz-prezesem-asseco-resovii-rzeszow-3076-00r2kc