REKLAMA

„KRWIOoBIEG TERYTORIALSA” – 109 żołnierzy WOT oddało krew (ZDJĘCIA)

DĘBICA / PRZEMYŚL / SANOK. „KRWIOoBIEG TERYTORIALSA” – pod takim hasłem już po raz czwarty w sobotę 26 maja br. 109 żołnierzy z 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej im. płk. Łukasza Cieplińskiego oddało honorowo krew w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie oraz w oddziałach terenowych w Dębicy, Przemyślu i Sanoku.

Od 10.00 na „Bulwarach” Rzeszowskich rozpoczął się mini-festyn rodzinny w ramach honorowej zbiórki krwi. Otwarcia uroczystości dokonał Dowódca Podkarpackich „Terytorialsów” pułkownik Arkadiusz Mikołajczyk wraz z członkiem zarządu województwa podkarpackiego Stanisławem Kruczkiem.

Jak zapowiedział na początku września 2017 r. pułkownik Arkadiusz Mikołajczyk Dowódca Brygady OT w Rzeszowie – Zbiórka krwi będzie odbywać się na terenie Podkarpacia cyklicznie, aby pokazać, że pomoc innym niesiona przez żołnierzy brygady to część naszej misji i służby. To dzięki tej akcji do rezerw rzeszowskiego Centrum Krwiodawstwa trafiło dziś 49,5 litra krwi. Łącznie żołnierze nowopowstałej brygady w dotychczasowych akcjach zebrali ponad 183 litry krwi.

Zdjęcia: Paulina Lęcznar

por. Witold SURA
rzecznik prasowy
3.Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

źródło: materiały nadesłane


29-05-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)