REKLAMA

KROSNO. Przesiębiorca przeniósł sklep z galerii pod namioty. Odpowiedź premiera

PODKARPACIE. Przedsiębiorca z Krosna postanowił, że odzież, którą handlował w galerii, w wyniku obowiązujących obostrzeń, zacznie sprzedawać “pod chmurką”. Co na temat tego typu pomysłów sądzi premier?

Eycwa5zXEAQHNsI
Foto: Adam Guz / KPRM

Tomasz Rzepka, franczyzobiorca z Krosna, znalazł sposób na sprzedaż, pomimo obostrzeń dla m.in. galerii handlowych. Podkarpacki przedsiębiorca rozstawił przed centrum handlowym przy ul. Legionów w Krośnie biało-czerwone namioty, gdzie sprzedaje odzież.

Trzeba iść do przodu! Nie chodzi o to, by robić to wbrew komukolwiek, ale by utrzymać firmę, miejsca pracy i zapewnić klientom bezpieczny dostęp do naszych sklepów/namiotów. Wstyd to kraść, a dbanie o firmę, miejsca pracy i bezpieczeństwo klientów uważam za cnotę, a nie powód do wstydu! – napisał na swoim Facebooku Tomasz Rzepka.

 

Do sprawy sprzedawców, którzy przez zamknięcie centrów handlowych tworzą małe targowiska odniósł się premier Mateusz Morawiecki, udzielając odpowiedzi portalowi Business Insider.

Dla wszystkich najemców w galeriach handlowych podstawowym problemem prócz oczywiście braku klientów, braku możliwości prowadzenia biznesu, jest przede wszystkim czynsz najmu – powiedział portalowi premier.

Szef rządu podkreślił, że poprosił najlepsze zespoły zajmujące się negocjacjami, by pomóc sprzedawcom i producentom z galerii handlowych.

Premier przypomniał też o funkcjonowaniu tarcz antykryzysowych, co ma według niego pomóc przedsiębiorcom.

Co do różnych metod radzenia sobie z tą ciężką sytuacją, to ja mogę powiedzieć, że naprawdę mam ogromną nadzieję – ogromną – że jesteśmy dziś w punkcie przełomowym – zaznaczył Morawiecki.

 

Źródło: Business Insider, Tomasz Rzepka / Facebook

09-04-2021

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)