REKLAMA

KROSNO. Prowadził pod wpływem alkoholu i bez świateł!

KROSNO / PODARPACIE. W środku nocy mundurowi zatrzymali mężczyznę kierującego pojazdem bez włączonych świateł. Jak się okazało kierujący Fiatem miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie. 49-latkowi grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.


istockphoto-452380805-170667a

Wczoraj około godziny 23:30, mundurowi z Posterunku Policji w Chorkówce, na ulicy Bernardyńskiej w Dukli, zatrzymali do kontroli kierującego Fiatem. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, który nie zważając na późną porę, podróżował bez włączonych świateł mijania.

Kierujący znajdował się pod widocznym wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało blisko 3 promile alkoholu w jego organizmie. – informuje KMP Krosno

Policjanci uniemożliwili mężczyźnie kontynuowanie jazdy, a samochód przekazali powiadomionemu o zdarzeniu, trzeźwemu właścicielowi Fiata. Za popełnione przestępstwo 49-letni mieszkaniec gminy Dukla, niebawem odpowie przed sądem.

Mężczyźnie grozi kara nawet dwóch lat pozbawienia wolności.   

Pamiętajmy, że prowadząc pojazd w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środków odurzających narażamy na niebezpieczeństwo nie tylko siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Skutki takich nieodpowiedzialnych zachowań niejednokrotnie okazują się tragiczne.  

Źródło: KMP Krosno

Autor: Amelia Krupik

26-08-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)