REKLAMA

Król speedway w Rzeszowie?

RZESZÓW / PODKARPACIE. O godzinie 18 podczas konferencji prasowej w rzeszowskim Ratuszu zostanie podany skład drużyny żużlowców Stali Rzeszów na sezon 2018. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że w składzie rzeszowskiego teamu, być może pojawi się Greg Hancock. Amerykanin – legenda światowego speedwaya zrezygnował ze startów w najwyższej lidze. Jest szansa, że zasili szeregi spadkowicza do najniższej klasy rozgrywek czarnego sportu.

Gregory Alan „Greg” Hancock urodził się 3 czerwca 1970 w Whittier w Kaliforni. Posiada tytuł mistrza świata indywidualnie oraz drużynowo. Pojechał w największej liczbie turniejów cyklu Grand Prix. Opuścił tylko Grand Prix Nordyckie w 2014 roku. Sześciokrotnie stawał na podium indywidualnych mistrzostw świata: w 1996 zdobył brązowy medal, w 1997 został mistrzem, w 2004 był trzeci, a w 2006 zdobył srebrny medal. W 2011 ponownie został mistrzem świata, co powtórzył w 2014 roku. W sezonie 2011 po raz pierwszy w karierze wywalczył mistrzostwo Polski z Falubazem Zielona Góra. Rok później dokonał tego samego w barwach Unii Tarnów.

MZ

Fot. Wojtek Zatwarnicki

13-11-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

krol-speedway-w-rzeszowie-00e5js