REKLAMA

Krasne poza Rzeszowem przynajmniej przez trzy lata

RZESZÓW / PODKARPACIE. Radni zdecydowali, że gmina Krasne nie będzie mogła zostać przyłączona do Rzeszowa 1 stycznia 2022 roku. Jednogłośnie przyjęto natomiast uchwałę zakładającą pracę nad opracowaniem szczegółowych zasad połączenia Rzeszowa z Krasnem tak, by w 2023 roku ponownie wrócić do sprawy przyłączenia.

Przechwytywanie_34

Foto: archiwum Rzeszów24.pl

We wtorek 15 grudnia br. odbyła się przedostatnia w tym roku sesja Rady Miasta Rzeszowa. Radni skupili się głównie nad przyjęciem przyszłorocznego budżetu Rzeszowa oraz na uchwałach określających poszerzenie granic miasta Rzeszowa. Głosowano m.in. w sprawie włączenia do Rzeszowa gminy Krasne

Rzeszowscy rajcy w głosowaniu zdjęli z porządku obrad uchwałę o włączeniu do Rzeszowa gminy Krasne, dotyczącą organizacji konsultacji społecznych w gminie Krasne. Oprócz Daniela Kunysza z Rozwoju Rzeszowa, który się wstrzymał, pozostali radni jednogłośnie byli za odrzuceniem uchwały.

Niewiele później Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta Rzeszowa, przeprowadził głosowanie nad przyjęciem uchwały, która zakłada ustanowienie szczegółowego harmonogramu prac nad połączeniem gminy Krasne i Rzeszowa oraz powrót do głosowania nad sprawą przyłączenia w 2023 roku.

Za przedstawioną uchwałą zagłosowali wszyscy radni. Warto zaznaczyć, że decyzja o połączeniu obu gmin wymusza organizację wcześniejszych wyborów na prezydenta miasta. Wtedy miastem, do czasu wybrania nowego prezydenta, rządzi osoba powołana przez premiera.

15-12-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

krasne-poza-rzeszowem-przynajmniej-do-2023-roku-9158-00r2kc