REKLAMA

Kradzież z użyciem broni. Kobieta wpadła na polskiej granicy

GRANICA / PODKARPACIE. Kobietę poszukiwaną Europejskim Nakazem Aresztowania (ENA) zatrzymali funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej. Powód poszukiwań wszczętych przez włoskie służby – kradzież z użyciem broni.

Kobieta zgłosiła się do kontroli 19 lutego na przejściu granicznym w Korczowej. Podróżowała kursowym autobusem z Ukrainy do Polski. W trakcie sprawdzeń w międzynarodowych bazach policyjnych strażnicy graniczni ustalili, że 45-letnia obywatelka Ukrainy widnieje w bazie SIS jako poszukiwana. Od 2016 roku jest w zainteresowaniu włoskich służb i poszukiwana na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania w celu aresztowania i ekstradycji.

Jak ustalono, kobieta jest oskarżona o kradzież przedmiotów w mieszkaniu na terytorium Włoch, w którym pracowała w charakterze pomocy domowej. W trakcie kradzieży posługiwała się bronią palną. Grozi jej nawet 10 lat więzienia.

Cudzoziemka została przekazana do dyspozycji Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

W 2019 roku, Straż Graniczna na podkarpackich przejścia graniczny zatrzymała już 42 osoby zastrzeżone z krajowych oraz międzynarodowych bazach poszukiwawczych.

BiOSG

21-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)