REKLAMA

Kradli rowery pod galerią i sprzedawali na giełdzie

RZESZÓW. Policjanci z komisariatu w Śródmieściu ustalili tożsamość dwóch mężczyzn, którzy kradli rowery. Uzyskali również informację o planowanej przez nich kolejnej kradzieży. W porozumieniu z funkcjonariuszami, pracownicy ochrony galerii, gdzie dochodziło do przestępstw ujęli podejrzanych.

Rzeszowscy policjanci prowadzą działania zapobiegające kradzieżom rowerów oraz zmierzające do ujawniania i zatrzymywania podejrzanych o te przestępstwa. Podczas czynności, funkcjonariusze z komisariatu w Śródmieściu uzyskali informację o dwóch mężczyznach prawdopodobnie kradnących jednoślady w rejonie galerii przy al. Piłsudskiego. Dowiedzieli się również o planowanej przez nich w czwartek kolejnej kradzieży.

1471913702

Policjanci porozumieli się z ochroną galerii, gdzie miało dojść do przestępstwa. W czwartek wieczorem policjanci zostali poinformowani o ujęciu przez pracowników ochrony dwóch mężczyzn próbujących ukraść rowery. Na miejscu funkcjonariusze zatrzymali dwóch 18-letnich mieszkańców podrzeszowskiej miejscowości. 

Podejrzenia policjantów potwierdziły się. Śledczy ustalili, że w ciągu kilku ostatnich tygodni mężczyźni skradli w Rzeszowie kilkanaście jednośladów. Większość rowerów sprzedawali na bieżąco na giełdzie w Sandomierzu. Podczas przeszukania policjanci odzyskali dwa jednoślady. Kolejny odnaleźli u 16-latka, który kupił skradziony rower. Dalsze ustalenia pozwoliły policjantom odzyskać kolejny rower. Jeden z 18-latków skradł go bezpośrednio przed zatrzymaniem w Głogowie Małopolskim.

Ostatecznie policjanci przedstawili zatrzymanym łącznie 10 zarzutów kradzieży i usiłowania kradzieży. Za paserstwo odpowie również brat jednego z nich, który pomagał ukrywać skradzione jednoślady. Również 16-latek odpowie za paserstwo. Jego sprawą zajmie się Sąd Rodzinny w Rzeszowie.

KMP Rzeszów

24-06-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kradli-rowery-spod-galerii-i-sprzedawali-w-na-gieldzie