REKLAMA

Kradli materiały budowlane i silniki elektryczne. Grozi im 10 lat więzienia

RZESZÓW / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o szereg włamań i kradzieży na terenie gminy Trzebownisko. Podejrzani włamywali się i okradali nowo budowane domy i niezamieszkałe budynki.

Mężczyźni usłyszeli zarzuty 8 włamań i kradzieży. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia.

Zatrzymani to mieszańcy gminy Trzebownisko w wieku od 20 do 32 lat. Do włamań dochodziło od połowy 2013 roku. Mężczyźni, działając w różnych konfiguracjach osobowych, włamywali się do nowo budowanych domów i niezamieszkałych budynków.  Najczęściej wyważali drzwi wejściowe, a z budynków kradli wszystko co miało jakąś wartość.

Ich łupem padły m. in. materiały budowlane, silniki elektryczne, elektronarzędzia i narzędzia budowlane, motocykl, a nawet zapakowany w worki węgiel. Łup dzielili między siebie i zazwyczaj sprzedawali go na złom.

Sprawą powtarzających się włamań i kradzieży zajmowali się policjanci z komisariatu w Trzebownisku oraz funkcjonariusze z wydziału kryminalnego. To oni, mimo upływu czasu, wpadli na trop włamywaczy. W ubiegły czwartek funkcjonariusze zatrzymali czterech podejrzanych mężczyzn. Dzień później zatrzymali kolejnego podejrzanego. Odzyskali również część niesprzedanych przez podejrzanych materiałów i narzędzi budowlanych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili im do chwili obecnej zarzuty 6 włamań oraz 2 kradzieży. Nadzorujący postępowanie prokurator z Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie oddał podejrzanych pod dozór Policji. Objął ich również zakazem opuszczania kraju. Grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

POLICJA

źródło: KMP Rzeszów

12-02-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kradli-materialy-budowlane-i-silniki-elektryczne-grozi-im-10-lat-wiezienia