REKLAMA

Kradli fiaty i…sprzedawali je na złom

RZESZÓW. Został zatrzymany jeden z mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów. Nie były one jednak zwykłe – przestępcy wybierali Fiaty Cinquecento, które cięli na części i sprzedawali na złom. 

policja-rzeszów

Jak podaje Komenda Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, informacje o osobach podejrzanych o kradzieże fiatów cinquecento uzyskano z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Funkcjonariusze wyjaśniali sprawę włamania i kradzieży samochodu, do którego doszło w kwietniu br. Z informacji wynikało, że skradziony samochód został przewieziony do miejscowości na terenie powiatu leżajskiego. Kupił go mieszkaniec tego powiatu, właściciel posesji, na której w ubiegły poniedziałek policjanci znaleźli pocięte i przygotowane do sprzedaży na złom cinquecento oraz tablice rejestracyjne pojazdu.

 

Dzień później kryminalni zatrzymali 22-letniego mieszkańca Rzeszowa podejrzanego o włamanie i kradzież auta. Części samochodu policjanci znaleźli również w miejscu zameldowania zatrzymanego. Policjanci zatrzymali również mężczyznę, który pomagał w pocięciu samochodu i zeszlifowaniu numerów identyfikacyjnych. 22-latek i 25-latek z Boguchwały trafili do policyjnego aresztu.W wyniku kolejnych ustaleń okazało się, że 22-latek może być zamieszany w kradzieże innych samochodów tej marki. Z zebranych przez policjantów informacji wynikało, że we wrześniu i październiku 2013 roku wspólnie z kolegą włamał się i skradł przynajmniej trzy fiaty cinquecento. Motywy działania był podobne. Skradzionymi autami przejeżdżali do miejscowości w pobliżu Sędziszowa, gdzie rozbierali je na części, cięli karoserie i sprzedawali na złom, podaje Podkarpacka Policja.

 

Policjanci z komisariatu na Nowym Mieście podają, ze na podstawie zebranego materiału przedstawili 22-latkowi zarzuty m.in. czterech kradzieży z włamaniem i usuwania oznaczeń towaru. 25-latek odpowie za usuwanie oznaczeń identyfikacyjnych samochodu. W sprawie trwają dalsze czynności wyjaśniające. Policjanci poszukują jeszcze jednego mężczyzny, który podejrzewany jest o włamania i kradzieże fiatów wspólnie z 22-latkiem.

29-05-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kradli-fiaty-i-sprzedawali-je-na-zlom