REKLAMA

Kradła w mieszkaniach podając się za pracownicę NFZ

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali kobietę, która chodziła po klatkach schodowych bloków na rzeszowskim osiedlu. Podczas legitymowania okazało się, że jest poszukiwana przez policjantów z… Łodzi.

Policjanci z wydziału-wywiadowczo interwencyjnego rzeszowskiej komendy zwrócili uwagę na kobietę chodząca po klatkach schodowy bloków przy ulicy Krzyżanowskiego. Podejrzewając, że kobieta może okradać mieszkania, funkcjonariusze postanowili wyjaśnić jej zachowanie i wylegitymowali ją.

Okazało się, że 43-letnia mieszkanka Łodzi jest poszukiwana przez tamtejszych policjantów właśnie w związku z takimi przestępstwami. Kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Z uwagi na ciążące na niej podejrzenia zatrzymaną zainteresowali się policjanci z wydziału kryminalnego.

Ustalili, że może ona mieć związek z kradzieżami mieszkaniowymi w Rzeszowie. Kolejne informacje wskazały na jej udział w takiej kradzieży w maju przy ulicy Chrobrego. Podawała się za pracownicę Narodowego Funduszu Zdrowia odwracając uwagę właścicieli od wspólników dokonujących kradzieży.

Sprawą zajęli się policjanci z komisariatu w Śródmieściu. Potwierdzili jej udział w kradzieży przy ulicy Chrobrego. Ustalili również, że w maju dokonała podobnego przestępstwa przy ulicy Św. Mikołaja. Łupem jej i wspólników padły pieniądze i biżuteria o wartości kilkunastu tysięcy złotych.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili jej dwa zrzuty kradzieży z włamaniem w warunkach recydywy. Trwają dalsze czynności zmierzające do ustalenia wspólników kobiety.

KMP Rzeszów

01-07-2015

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kradla-w-mieszkaniach-podajac-sie-za-pracownice-nfz