REKLAMA

Kradł miedziane kable i sprzedawał na złom

RZESZÓW. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który jest podejrzany o kradzież 250 m kabla czterożyłowego. Opalił izolacje i sprzedał go na złom. Grozi mu 5 lat pozbawienia wolności. 

policja-rzeszów5

Jak informuje Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, do kradzieży doszło początkiem września. W nocy z terenu budowy hali sportowej w Świlczy nieznany sprawca skradł 250 metrów czterożyłowego kabla siłowego. Przedstawiciel wykonawcy, na którego szkodę skradziono kabel złożył w tej sprawie zawiadomienie. Wartość strat została oszacowana na 750 złotych.

   

Zebrane w sprawie informacje pozwoliły funkcjonariuszom wytypować podejrzanego. Okazał się nim 34-letni mieszkaniec gminy Świlcza. Mężczyzna przyznał się do winy. Skradziony kabel po opaleniu izolacji sprzedał w punkcie skupu złomu. Usłyszał zarzut kradzieży.
Okazało się również, że to nie pierwsza tego typu kradzież, której dopuścił się 34-latek. W kwietniu br. z terenu budowy skradł aluminiową drabinę. Połamaną również sprzedał na złom. W tej sprawie trwają jeszcze dalsze ustalenia.

 

10-07-2014

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kradl-miedziane-kable-i-sprzedawal-na-zlom-adm007