REKLAMA

Kostecki przed śmiercią miał dzwonić do żony: “mówił jej, że czuje się niepewnie” (WIDEO)

|

Kostecki przed śmiercią miał dzwonić do żony: “mówił jej, że czuje się niepewnie” (WIDEO)

Sprawę zagadkowej śmierci pięściarza Dawida Kosteckiego z Rzeszowa porusza w swoim materiale wideo Patryk Vega. Reżyser w trzeciej części własnej dokumentacji do filmu “Pętla” opublikował fragmenty rozmowy z siostrą Kosteckiego. Według niej, na trzy dni przed śmiercią pięściarz dzwonił do swojej żony i mówił, że czuje niepewność.

maxresdefault_10
Foto: YouTube / Patryk Vega, screenshot

Sprawa śmierci Dawida Kosteckiego budzi ogromne kontrowersje. Rodzina pięściarza nie wierzy, że mógł on popełnić samobójstwo. Kwestia z tym związana pojawi się w filmie Patryka Vegi o tytule “Pętla”. W trzeciej części swojego dokumentu kontrowersyjny reżyser rozmawia z siostrą Dawida Kosteckiego.

Jestem przekonana, że go zamordowali. Przede wszystkim, dzwonił trzy dni przed śmiercią do żony Edyty i mówił jej, że czuje się niepewnie. Że czuje, że coś wobec jego osoby się naw*******la – mówi Estera Kostecka, siostra pięściarza.

Dawid „Cygan” Kostecki urodził się 27 czerwca 1981 roku w Rzeszowie. Był synem polsko-romskiego małżeństwa. Uznawano go za jeden z największych talentów polskiego boksu. W swojej burzliwej karierze zdobył wiele tytułów. Był młodzieżowym mistrzem świata WBC. Największe sukcesy odnosił w wadze półciężkiej – zdobył mistrzostwo WBF, IBC i WBFed.

Kariera Kosteckiego nie rozwinęła się tak dobrze, jak prognozowano. Zastopowały ją problemy z prawem pięściarza. Jeszcze zanim został zawodowym sportowcem, odsiedział rok za pobicie. W 2007 roku Centralne Biuro Śledcze zatrzymało „Cygana” w Warszawie. Bokser trafił do aresztu, jednak został z niego zwolniony po wpłaceniu 60 tys. złotych poręczenia majątkowego. Za Kosteckiego poręczył również prezydent Rzeszowa, Tadeusz Ferenc.

W 2011 roku, decyzją Sądu Okręgowego w Rzeszowie, Dawid Kostecki został skazany na dwa i pół roku więzienia za założenie grupy przestępczej czerpiącej korzyści z nierządu, a także za kierowanie nią. Wyrok ten podtrzymał w 2012 roku rzeszowski Sąd Apelacyjny. Pięściarz wyszedł na wolność w 2014 roku, ale nie był to koniec jego kłopotów z prawem.

W 2015 roku „Cygan” został zawieszony na dwa lata za stosowanie dopingu w walce z Andrzejem Sołdrą w listopadzie roku poprzedniego. Bokser zaprzeczył, jakoby brał doping.

Kostecki ponownie wkroczył na przestępczą ścieżkę. W czerwcu 2016 roku został aresztowany przez CBŚP w Lublinie za kierowanie kolejną grupą przestępczą. Tym razem nie zajmowała się ona jednak czerpaniem korzyści z nierządu, a obrotem kradzionymi na terenie Unii Europejskiej samochodami, legalizowaniem ich, praniem brudnych pieniędzy i wyłudzaniem podatków. W czerwcu 2017 roku tarnobrzeski sąd skazał „Cygana” na pięć lat więzienia. Pięściarz dobrowolnie poddał się karze.

W swojej karierze Dawid Kostecki stoczył 41 walk, z których wygrał 39, w tym 25 przez nokaut.

Rzecznik prasowy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej, ppłk. Elżbieta Krakowska, poinformowała, że Dawid Kostecki powiesił się na pętli z prześcieradła w Areszcie Śledczym Warszawa-Białołęka.

Źródło: red., YouTube / Patryk Vega

08-07-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

kostecki-przed-smiercia-mial-dzwonic-do-zony-mowil-jej-ze-czuje-sie-niepewnie-wideo-730-00r2kc