REKLAMA

Kościół przeciwstawia się Halloween – Bale Wszystkich Świętych również w Diecezji Rzeszowskiej

Diecezja rzeszowska przeciwstawia się świętu Halloween i organizuje Bale Świętych. 31 października w wielu parafiach, m.in w Rzeszowie, Jaśle, Kolbuszowej, czy Tarnowcu, odbędą się zabawy taneczne, które mają przbliżyć uczestnikom postaci świętych.

44961427_1990267307696255_7188418898536955904_n

Foto: materiał nadesłany

1 listopada Kościół oddaje cześć wszystkim świętym. Zabawa zaplanowana na 31 października ma zachęcać do naśladowania świętych. Halloween, zdaniem Kościoła, to pogańskie święto, które ze względu na wagę dnia Wszystkich Świętych nie powinno być kultywowane.

Diecezja Rzeszowska na swojej stronie odwołała się do słów polskiego papieża: Jan Paweł II wielokrotnie powtarzał, iż – Świetych obcowanie to wyraz nieustającej łączności z Bogiem. Krocząc śladami wzorów największych świętych Kościoła katolickiego, Ojciec Święty odczytywał rzeczywistość i aktualność świata i Kościoła. Przez całe życie zachęcał do obcowania ze świętymi. Sam nawiązywał rożne relacje, utrzymywał stały kontakt. Przekonywał, że warto obcować ze świętymi, poszukiwać ich zwyczajnie pośród zwykłych ludzi, przyjaźnić się z nimi, wchodzić z nimi w głęboką zażyłość. Jak mawiał „kto z kim przestaje, takim się staje”.

Uczestnicy mają przebrać się za swojego patrona lub przynieść rekwizyt, który ma sygnalizować danego świętego, bądź błogosławionego. Dokładne informacje o balach znajdują się na stronach internetowych parafii.

31-10-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.