REKLAMA

Korupcja na granicy. Rzeszowskie CBA zatrzymało byłego celnika!

PODKARPACIE. Rzeszowscy agenci CBA zatrzymali byłego funkcjonariusza służby celnej z Podkarpacia. Mężczyzna brał łapówki w zamian za odprawę poświadczających nieprawdę dokumentów.

1-6329

Foto: cba.gov.pl

Funkcjonariusze delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Rzeszowie zatrzymali byłego funkcjonariusza Służby Celnej.

Są to kolejne czynności w śledztwie dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez celników na Podkarpaciu i wyłudzaniu podatku na podstawie dokumentów zwrotu VAT dla podróżnych (Tax Free). Dotychczas w tej sprawie zarzuty usłyszało 30 osób – informuje rzecznik CBA Temistokles Brodowski.

Agenci CBA ustalili, że przedsiębiorcy wystawiali deklaracje Tax Free, w których poświadczali nieprawdę co do faktu sprzedaży towarów. Takie fikcyjne dokumenty trafiały do odprawy celnej. Natomiast uczestniczący w procederze celnicy potwierdzali rzekomy wywóz towarów poza obszar Unii Europejskiej.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymany mężczyzna przyjmował łapówki w zamian za odprawę poświadczających nieprawdę dokumentów. Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Krajowej w Rzeszowie.

Śledztwo jest w toku. Niewykluczone są kolejne zatrzymania i zarzuty.

Źródło: Wydział Komunikacji Społecznej CBA

05-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

korupcja-na-granicy-rzeszowskie-cba-zatrzymalo-bylego-celnika-6429-00r2kc