REKLAMA

KORONAWIRUS. Zarząd Polskiej Siatkówki zawiesza wszystkie rozgrywki!

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. W związku z zagrożeniem koronawirusem wstrzymane zostały rozgrywki PlusLigi siatkarzy i Ligi Siatkówki Kobiet, poinformował w czwartek Zarząd Polskiej Siatkówki. Tym samym wiadomo, że najbliższe spotkania Asseco Resovii Rzeszów i Developresu SkyRes Rzeszów się nie odbędą.

volley

Foto: pixabay.com

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa COVID-19, a co za tym idzie kolejnymi administracyjnymi decyzjami władz rządowych, samorządowych czy epidemiologicznych, Polska Liga Siatkówki S.A. wstrzymuje do odwołania wszystkie ligowe rozgrywki, którymi zarządza, tj. PlusLigę, Ligę Siatkówki Kobiet oraz KRISPOL 1. Ligę.

Podobną decyzję podjęły zarządy Polskiej Ligi Koszykówki S.A. (Energa Basket Liga) oraz Superligi Sp. z o. o. (PGNiG Superliga).

Przerwa w rozgrywkach PlusLigi oraz Ligi Siatkówki Kobiet obowiązuje od dzisiaj, tj. 12 marca (z wyłączeniem KRISPOL 1. Ligi, która w sobotę 14 marca zakończy ostatnią kolejkę fazy zasadniczej i od 15 nastąpi przerwa w rozgrywkach).

Poza oczywistymi względami epidemiologicznymi, którą są kluczowe, coraz większa liczba naszych klubów nie tylko nie ma gdzie rozgrywać meczów, lecz nawet trenować, bowiem w wielu miejscach w Polsce władze samorządowe zamykają obiekty szkolne czy obiekty Miejskich Ośrodków Sportu i Rekreacji – mówi Paweł Zagumny, prezes PLS. – Już w tej chwili nie mają gdzie trenować drużyny z Będzina, od poniedziałku z Warszawy. W takich warunkach zawodowy sport po prostu nie może mieć miejsca – dodaje.

Zarząd PLS informuje, że trwają zaawansowane prace nad korektą systemu rozgrywek, tak by wymuszona przerwa nie skutkowała zakończeniem rywalizacji w polskich ligach.

PZPN poinformował w czwartek o zawieszeniu meczów piłkarskich III ligi i pozostałych niższych klas rozgrywkowych piłki nożnej i Futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych do dnia 29 marca 2020 roku włącznie.

Mecze Totolotek Pucharu Polski na szczeblu centralnym, PKO BP Ekstraklasy, Fortuna 1. Ligi i drugiej ligi będą rozgrywane zgodnie z terminarzem rozgrywek, bez udziału publiczności.

Źródło: plusliga.pl, pzpn.pl / informacje prasowe

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-zarzad-polskiej-siatkowki-zawiesza-wszystkie-rozgrywki-2465-00r2kc