REKLAMA

KORONAWIRUS. Zakaz organizowania imprez masowych. Apel wojewody podkarpackiego!

RZESZÓW / PODKARPACIE. We wtorek (10 marca br.) premier Mateusz Morawiacki ogłosił decyzję o zakazie organizowania imprez masowych z udziałem publiczności. Popołudniu wojewoda podkarpacki Ewa Leniart opublikowała apel do organizatorów i uczestników imprez masowych.

IMG_2556-1200x785

Foto: Urząd Wojewódzki w Rzeszowie

Premier RP Mateusz Morawiecki ogłosił na wtorkowej konferencji prasowej, że na terenie całego kraju zostaje wprowadzony zakaz organizowania imprez masowych z udziałem publiczności. Zakaz dotyczy wszystkich imprezna które przychodzi ponad 1000 osób, a w hali ponad 500 osób.

Działamy w oparciu o zalecenia epidemiologów i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Chcemy być odpowiedzialni i mądrzy przed szkodą. Zdecydowaliśmy się na ten krok, który teraz wprowadzają Francja i Niemcy, które przyznają, że podjęły go za późno. W poczuciu odpowiedzialności wolimy zapobiegać niż leczyć – poinformował Mateusz Morawiecki po spotkaniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego (RZZK).

We wtorkowe popołudnie wojewoda podkarpacki Ewa Leniart wydała apel do organizatorów i uczestników imprez masowych. Jego treść znajduje się poniżej (zapis oryginalny):

Szanowni Państwo, Organizatorzy i Uczestnicy imprez masowych,

mając na uwadze negatywną ocenę stanu bezpieczeństwa wynikającą z analizy sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2, uprzejmie informuję, że na podstawie art. 34 ustawy z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych (Dz. U. z 2019 r. poz. 2171) zakazywane będą planowane lub przeprowadzane imprezy masowe z udziałem publiczności.

Jednocześnie należy zwrócić uwagę na możliwość przeprowadzania niektórych imprez masowych, zwłaszcza sportowych, bez udziału publiczności.

Bardzo proszę o zrozumienie zaistniałej sytuacji i współdziałanie z organami administracji publicznej w tej sprawie, w tym potwierdzanie, że dana impreza masowa, mimo otrzymania stosownego zezwolenia, nie zostanie przeprowadzona lub zostanie przeprowadzona bez udziału publiczności tak, by nie było konieczne jej przerywanie na podstawie art. 34a ww. ustawy.

Z poważaniem
Wojewoda Podkarpacki
Ewa Leniart

Bez publiczności zostaną rozegrane najbliższe mecze Plus Ligi mężczyzn i Ligi Siatkówki Kobiet, w których biorą udział drużyny z Rzeszowa.

10-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-zakaz-organizowania-imprez-masowych-apel-wojewody-podkarpackiego-4896-00r2kc