REKLAMA

KORONAWIRUS. Więcej punktów pobrań wymazów na Podkarpaciu

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. Narodowy Fundusz Zdrowia planuje powiększyć liczbę punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2 na Podkarpaciu. Wydłużą się też godziny ich otwarcia.

1328x560
Foto: gov.pl

Na Podkarpaciu mamy obecnie 25 punktów pobrań, w samym Rzeszowie cztery. Są one usytuowane w różnych częściach miasta. W najbliższym czasie planowane jest uruchomienie kolejnych czterech punktów oraz zwiększenie liczby stanowisk, a także wydłużenie czasu pracy obecnie istniejących, tak aby zabezpieczyć potrzeby wszystkich pacjentów oczekujących przed punktami pobrań – czytamy w czwartkowym komunikacie Iwony Karasowskiej-Stepaniak, Zastępcy Dyrektora do spraw Medycznych Podkarpackiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ w Rzeszowie.

W skali kraju funkcjonuje obecnie ponad 460 punktów pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Liczba ta rośnie, wraz ze zwiększonym zapotrzebowaniem na wykonywanie testów.

Na bieżąco reagujemy na pojawiające się w tym zakresie potrzeby – zapewnia Iwona Karasowska-Stepaniak.

Skierowanie na testy jest wystawiane elektronicznie. Pacjent powinien mieć przy sobie wyłącznie dokument tożsamości ze zdjęciem. Skierowanie może wypisać lekarz rodzinny, jeśli poprzez teleporadę lub w przeprowadzonym badaniu uzna to za konieczne.

Wykaz punktów oraz aktualizowana codziennie specjalna mapa, na której zaznaczono lokalizację wszystkich miejsc pobrań, wraz z numerami telefonów oraz godzinami przyjęć, znajduje się na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/test-w-mobilnym-punkcie-pobran

W Rzeszowie funkcjonują obecnie cztery punkty pobrań wymazów na obecność wirusa SARS-CoV-2:

– Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej (ulica Lwowska 60) – w godzinach: 9:50-14:00, tel. 601 690 801;

– Centrum Medyczne MEDYK (ulica Rejtana 53) – w godzinach: 8:00 – 12:30, tel. 517 194 743;

– Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego (ulica Poniatowskiego 4) – w godzinach: 7:30-11:45, tel. 695 584 240;

– DIAGNOSTYKA (ulica Krakowska 16 – parking Szpitala MSWiA) – w godzinach: pn-pt 10:00-12:00
sb-nd 9:00-11:00, tel. 783 944 251.

Przed udaniem się do punktu pobrań warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższy punkt, w jakich godzinach jest otwarty, gdyż liczba nowo otwartych punktów codziennie się zwiększa. Dzięki temu możemy uniknąć oczekiwania w kolejce na pobranie wymazu.

W przypadku jakichkolwiek zgłaszanych problemów, oddziały wojewódzkie NFZ podejmują natychmiastową reakcję, by w pełni zabezpieczyć dostęp do punktów pobrań, szczególnie w tych miejscach, gdzie występuje wzrost zachorowań.

Źródło: NFZ w Rzeszowie

19-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-wiecej-punktow-pobran-wymazow-na-podkarpaciu-5266-00r2kc