REKLAMA

KORONAWIRUS. W Rzeszowie powstanie szpital polowy. Wiadomo gdzie (WIDEO)

|

KORONAWIRUS. W Rzeszowie powstanie szpital polowy. Wiadomo gdzie (WIDEO)

RZESZÓW / PODKARPACIE. W Rzeszowie powstanie szpital tymczasowy dedykowany pacjentom z COVID-19. O szczegółach poinformowała wojewoda podkarpacki Ewa Leniart podczas środowej konferencji prasowej.

76717461_570786750363141_8970139562491772928_o

Foto: Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rzeszowie

Minister Zdrowia wydał decyzję, na mocy której przystępujemy do przygotowań związanych z tworzeniem w naszym województwie szpitala tymczasowego dla pacjentów z COVID-19. Placówka ta zostanie utworzona pod patronatem szpitala MSWiA. Docelowo w nowo wybudowanym skrzydle szpitala powstanie baza 160 łóżek, w tym 40 łóżek respiratorowych – powiedziała w środę wojewoda podkarpacki Ewa Leniart, ponawiając również apel skierowany do lekarzy, pielęgniarek i personelu średniego o to, by zgłaszać się do Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie, w celu stworzenia bazy osób chętnych do pracy w szpitalu tymczasowym.

Jak poinformował dyrektor SP ZOZ MSWiA w Rzeszowie Zbigniew Widomski, oprócz łóżek, które zostaną rozmieszczone w nowym skrzydle, szpital w swojej strukturze będzie posiadał docelowo 20 łóżek covidowych, w tym 1 respiratorowe. – Obecnie rozpoczynamy prace polegające na dostosowaniu obiektu i wyposażeniu w odpowiedni sprzęt. Mamy na to 30 dni – mówił podczas spotkania.

Wcześniej przypuszczano, że podkarpacki szpital polowy będzie się znajdował w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym G2A Arena w Jasionce lub w Hali Podpromie w Rzeszowie.

4-3-1200x800

Foto: PUW w Rzeszowie

Źródło: PUW w Rzeszowie

28-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-w-rzeszowie-powstanie-szpital-polowy-wiadomo-gdzie-434-00r2kc