REKLAMA

KORONAWIRUS W RZESZOWIE! Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 2 zakażenia!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa przypadki koronawirusa w Rzeszowie. Łącznie w kraju jest już zarażonych 47 osób, w regionie liczba zarażonych wzrosła do 3 osób.

Foto: pixabay.com

– Mamy 3 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Potwierdzone wyniki dotyczą: 2 osób z woj. podkarpackiego (Rzeszów) oraz jednej osoby z woj. wielkopolskiego (Poznań). W sumie mamy 47 przypadków zakażenia koronawirusa w Polsce – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

AKTUALIZACJA: Około godziny 10:00 odbył się briefing prasowy wojewody podkarpackiego Ewy Leniart oraz podkarpackiego państwowego wojewódzkiego inspektora sanitarnego Adama Sidora. Dwie nowe zarażone osoby to mężczyźni – jeden w wieku około 60. roku życia, a drugi około 65. roku życia. Jeden z zarażonych przebywa w szpitalu w Łańcucie, a drugi w Leżajsku.

Stan osoby zarażonej przebywającej w Łańcucie jest dobry, natomiast stan mężczyzny przebywającego w Leżajsku jest bardziej poważny. Obie osoby prawdopodobnie miały kontakt z obywatelami Niemiec.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostaje 607 osób,  dla 146 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej.  Aktualnie hospitalizowanych jest 12 osób.

Źródło: red., Ministerstwo Zdrowia / Twitter

12-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-w-rzeszowie-ministerstwo-zdrowia-potwierdzilo-2-zakazenia-517-00r2kc