REKLAMA

Koronawirus w Katedrze Rzeszowskiej. 6 osób zakażonych!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kościół Rzymskokatolicki pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, czyli rzeszowska katedra poinformowała w oficjalnym komunikacie o pozytywnych wynikach na obecność koronawirusa. Zakażeni zostali trzej księża i trzy siostry zakonne.

120949410_3803027829752817_8052612160719059189_o

Foto: Katedra Rzeszowska / Facebook

W środę (7 października br.) rzeszowska katedra potwierdziła, że 6 osób zostało zarażonych koronawirusem. Mowa tu o trzech księżach i trzech siostrach zakonnych.

– Z przykrością informujemy, że nasze przypuszczenia się potwierdziły. Wykryto COVID-19 u 3 naszych księży (Ks. Infułat – hospitalizowany oraz księża wikariusze: Krzysztof i Julian). Po przebadaniu sióstr zakonnych okazało się, że wynik pozytywny mają również: s. Assumpta, s. Julitta i s. Bogusława – podaje w komunikacie Katedra Rzeszowska.

Na szczęście stan zarażonych duchownych jest dobry, większość przechodzi chorobę bezobjawowo. Jak czytamy w komunikacie, tuż po tym, jak podejrzewano zakażenie, osoby pracujące w parafii zostały przebadane. Poniedziałkowe msze zostały odwołane, a świątynia została wówczas zdezynfekowana (co miały udokumentować zdjęcie opublikowane we wtorek poprzez Facebook Katedry Rzeszowskiej).

Niestety nie znamy źródła zakażenia, dlatego prosimy parafian, którzy w ostatnim czasie mieli bezpośredni kontakt z ww. osobami o obserwację swojego zdrowia i w razie potrzeby o kontakt z służbami sanitarnymi. My również czekamy na wytyczne służb sanitarnych.
Życząc dużo zdrowia, prosimy o modlitwę i o niej zapewniamy wszystkich naszych parafian – apelują duchowni Katedry Rzeszowskiej.

Źródło: Katedra Rzeszowska / Facebook

07-10-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-w-katedrze-rzeszowskiej-6-osob-zakazonych-5772-00r2kc