REKLAMA

KORONAWIRUS. Święto Paniagi i rzeszowskie KultURalia przełożone!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Organizatorzy odwołują majowe imprezy kulturalne. Wiadomo już, że w wyznaczonym wcześniej terminie nie odbędzie się Święto Paniagi. Przełożone zostają również rzeszowskie KultURalia.

Przechwytywanie_115

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

W związku z występująca w Polsce i na świecie zagrażająca życiu i zdrowiu sytuacją epidemiologiczną informujemy, że Święto Paniagi nie odbędzie się w zaplanowanym terminie 3-go maja 2020. O wszelkich dalszych zmianach będziemy informować – przekazała na Facebooku Estrada Rzeszowska.

Święto ulicy 3 Maja, nazywane Paniagą, każdego roku posiada swój motyw przewodni. Na 2020 rok zaplanowano święto w stylu amerykańskim, a jego finał miał uświetnić koncert Zbigniewa Zamachowskiego i Macieja Miecznikowskiego o nazwie: “Hommage a Blues Brothers”. Co roku imprezie towarzyszą koncerty, występy artystyczne, pokazy rękodzieła, a nieodłącznym jej elementem są barwne korowody, które przyciągają tłumy mieszkańców.

Ze względu na zagrożenie koronawirusem w Polsce, organizatorzy nie są w stanie określić na razie nowego terminu tego wydarzenia.

 

 

 

Wiadomo już również, że w terminie nie odbędą się rzeszowskie KultURalia. Święto studentów było planowane na końcówkę maja. Nowy termin ma zostać ogłoszony, gdy sytuacja związana ze stanem epidemii będzie opanowana.

Kochani. W trosce o Wasze zdrowie i bezpieczeństwo, jak również ze względu na zalecenia rządu, podjęliśmy decyzję, że KultURalia nie odbędą się w planowanym terminie majowym. Nowa data zostanie podana do wiadomości jak tylko sytuacja się uspokoi – informują na Facebooku organizatorzy.

Źródło: Estrada Rzeszowska / Facebook, KultURalia / Facebook

03-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-swieto-paniagi-i-rzeszowskie-kulturalia-przelozone-5384-00r2kc