REKLAMA

KORONAWIRUS. Rzeszowskie uczelnie odwołują środowe zajęcia!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Premier Mateusz Morawiecki poinformował w środę o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych w Polsce na dwa tygodnie. Na komunikat premiera reagują rzeszowskie uczelnie. Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska odwołały wszystkie zajęcia od środy (11 marca br.), od godziny 12:00. 

ur

Foto: Michał Święcicki / Uniwersytet Rzeszowski

Premier Mateusz Morawiecki poinformował na środowej konferencji prasowej, że od poniedziałku polskie uczelnie, szkoły, przedszkola i żłobki zostają zamknięte na dwa tygodnie. W czwartek i piątek zawieszone są wszystkie zajęcia edukacyjne. Prowadzona będzie jedynie opieka nad dziećmi i uczniami.

Chcemy maksymalnie spowolnić możliwość rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce. Potrzebne są zdeterminowane działania. Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych na dwa tygodnie. Od jutra (czwartek 12.03 – przyp. red.) we wszystkich szkołach niedostępny będzie już proces edukacyjny. Rozumiemy jednak, że rodzicom może być trudno zorganizować opiekę z dnia na dzień, dlatego jeszcze jutro i pojutrze szkoły będą otwarte, a nauczyciele będą sprawować opiekę nad uczniami – powiedział podczas konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki.

Na komunikat premiera reagują rzeszowskie uczelnie. Uniwersytet Rzeszowski oraz Politechnika Rzeszowska wydały zarządzenia, w których poinformowały, że odwołują zajęcia od środy (11 marca br.), od godziny 12:00.

Rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. Sylwester Czopek zawiesił wszystkie krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe, a także udział w konferencjach naukowych Dla wszystkich studentów i pracowników uczelni. Rektor odwołał wszystkie wydarzenia mające odbywać się na UR i zakazał przyjmowania gości zagranicznych.

Sposób i termin odpracowania odwołanych zajęć zostanie ustalony i podany do wiadomości publicznej w najbliższym możliwym terminie. W określonych przypadkach, w czasie obowiązywania niniejszego zarządzenia istnieje możliwość realizacji zajęć w formie e-learningu – informuje rektor UR.

Prof. Sylwester Czopek zaleca studentom wyprowadzenie się z akademików Uniwersytetu Rzeszowskiego. – Wszystkie osoby, które mają taką możliwość powinny opuścić domy studenckie na czas obowiązywania niniejszego zarządzenia – czytamy w oświadczeniu.

Przed godziną 12:00 komunikat opublikowała również Politechnika Rzeszowska:
Mając na uwadze bezpieczeństwo studentów, doktorantów oraz pracowników Uczelni w dniu dzisiejszym tj. 11 marca 2020 r., Rektor Politechniki Rzeszowskiej podjął decyzję o odwołaniu wszystkich zajęć dydaktycznych na Politechnice Rzeszowskiej w terminie od 11.03.2020 od godz. 12.00 do 10.04.2020. Jednocześnie informujemy, że Uczelnia dołoży wszelkich starań, by umożliwić studentom i doktorantom realizację programu nauczania oraz zaliczenia zajęć. Dalsze decyzje będą podejmowane w zależności od rozwoju sytuacji epidemiologicznej.

Obecnie (11 marca br.) na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem epidemiologicznym pozostają 422 osoby, dla 93 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 11 osób. Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 97 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 1 przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV2.

źródło: Red., rzeszow.uw.gov.pl, Kancelaria Premiera, Uniwersytet Rzeszowski, Politechnika Rzeszowska / Facebook.com

11-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-rzeszowskie-uczelnie-odwoluja-srodowe-zajecia-1248-00r2kc