REKLAMA

KORONAWIRUS. Rzeszowskie restauracje przygotowują posiłki dla lekarzy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Rzeszowskie restauracje i pizzerie włączają się w ogólnopolską akcję #PosiłekDlaLekarza. Przygotowują one bezpłatne posiłki dla personelu szpitali z regionu, które walczą z epidemią koronawirusa.

90227930_2763643110371336_1699740196519542784_n

Foto: Facebook / HOSHI SUSHI Japanese Restaurant&Sushi Bar

Spontaniczny Sztab Obywatelski, Stowarzyszenie Niskie Składki oraz Fundacja Otwarty Dialog stworzyły na portalu zrzutka.pl charytatywną akcję #PosiłekDlaLekarza. Każda firma i restauracja może wesprzeć działanie akcji poprzez wypełnienie SPECJALNEGO FORMULARZA.

Chcąc jak najbardziej odciążyć lekarzy, pielęgniarki, załogi karetek i wszystkich innych zatrudnionych w placówkach medycznych – i pozwolić skupić im się na walce z chorobą – chcemy zaoferować im darmowe posiłki z lokalnych restauracji. Każdy z nas może je opłacić, biorąc udział w zbiórce. Posiłki będą również rekompensowane dla osób przebywających w szpitalach i tych, które się nimi opiekują – czytamy w opisie akcji.

W Rzeszowie w akcję włączyły się m.in. restauracja Hoshi Sushi, pizzeria Toscana, czy Warsztat Pizza. Wsparcie oferują także firmy innych branż.

Kochani, w tych trudnych czasach nie najważniejsze są pieniądze a zdrowie. Aby wesprzeć tych którzy ciężko nad tym pracują i nie mają czasu na odrobinę wytchnienia, postanowiliśmy dołożyć swoją cegiełkę by im tez było łatwiej. Chcielibyśmy żeby lekarze również poczuli Nasze wsparcie, dziękujemy Wam za Waszą ciężką pracę! Bądźmy razem – poinformowało Hoshi Sushi na swoim Facebooku.

Restauracja przygotowała 20 zestawów Sushi i 10 Ramenów i dostarczyła je do Szpitala na ulicy Lwowskiej w Rzeszowie.

W komentarzach pod postem lekarze podziękowali za zorganizowaną akcję:

– Dzię-ku-je-my!!! Strasznie miły gest w tym… średnim dniu. Dziękujemy i zdrowia życzymy

– Dziękujemy w imieniu ratowników medycznych i pielęgniarek było pyszne.

Pizzeria Toscana wspólnie z pizzerią Warsztat Pizza postanowiła przygotować pizzę dla Szpitala MSWiA znajdującego się przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie.

Pomagają także inne firmy. Na przykład Manimi Profesjonalna Stylizacja Paznokci przekazała szpitalowi w Łańcucie płyny do dezynfekcji i gumowe rękawiczki.

W poniedziałek rano na koncie akcji stworzonej poprzez zrzutka.pl jest już ponad 200 tysięcy złotych.

Źródło: zrzutka.pl, Facebook

16-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-rzeszowskie-restauracje-przygotowuja-posilki-dla-lekarzy-3939-00r2kc