REKLAMA

KORONAWIRUS. Rzeszowianie wspierają potrzebujących! Ruszyła pomoc sąsiedzka

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zagrożenie związane z epidemią koronawirusa jednoczy ludzi. Na Facebooku powstała grupa “Pomoc sąsiedzka koronawirus Rzeszów”. Jest to inicjatywa społeczna oferująca nieodpłatną pomoc osobom starszym i potrzebującym.

hands-2906458-960-720-570531

Foto: pixabay.com

W Rzeszowie powstała społeczność wspierająca osoby potrzebujące i starsze, najbardziej narażone na zarażenie koronawirusem. Na Facebookowej grupie “Pomoc sąsiedzka koronawirus Rzeszów” zrzeszają się osoby, które w ramach wolontariatu zrobią zakupy, wyprowadzą psa, czy odwiedzą aptekę.

– Proszę o udostępnianie i przekazywanie informacji osobom potrzebującym, które nie korzystają z internetu: Drodzy seniorzy, osoby potrzebujące, zapraszamy do skorzystania z naszej nieodpłatnej pomocy. Zrobimy wam zakupy, pójdziemy po leki, wyjdziemy z psem na spacer, wyrzucimy śmieci – poinformowała naszą redakcję pani Katarzyna, administratorka grupy.

Informacje o osobach potrzebujących można przekazywać organizatorom akcji, koordynatorom grupy “Pomoc sąsiedzka koronawirus Rzeszów” pod numerami telefonów: 607 909 422 i 665 295 374 lub poprzez Facebook – LINK DO GRUPY.

3a4ff3080ce0825cef6930d6d69c72aa_XL

Źródło: materiały nadesłane

28-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-rzeszowianie-wspieraja-potrzebujacych-ruszyla-pomoc-sasiedzka-1136-00r2kc