REKLAMA

KORONAWIRUS. Rzeszowianie tworzą na Facebooku grupy wzajemnej pomocy!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zagrożenie epidemiczne związane z zagrożeniem koronawirusem jednoczy ludzi. Na Facebooku powstają grupy, gdzie tworzona jest społeczność osób, które potrzebują pomocy lub ją oferują.

foto-pixabay

Foto: pixabay.com

Na Facebooku powstają grupy wzajemnej pomocy rzeszowian w trakcie zagrożenia epidemii koronawirusa. Jedną z nich jest „Widzialna Ręka – Rzeszów”.

Zasady działania tej grupy są proste jak szczurze czoło. Lądujesz na przymusowej kwarantannie lub obawiasz się ruszyć z domu i okazuje się że potrzebujesz zakupów lub masz ważną sprawę do załatwienia, lub przegadania na skajpie, potrzebujesz pomocy dla dziecka. […] Nie czekasz na młodszego aspiranta, ale piszesz tu i razem dogadujemy szczegóły, jak pomóc i kto się tego podejmie. Pamiętajmy, że piszemy tu o pomocy nieodpłatnej – czytamy w opisie grupy.

Podobne działania wspiera grupa “Pomoc sąsiedzka Koronawirus Rzeszów”.

Forum dla osób z grupy ryzyka, które będą potrzebowały pomocy w zakupach (żywność, leki) i osób spoza grupy ryzyka, które chętnie pomogą. Zapraszamy wszystkich bez zbędnych, żartobliwych komentarzy. W grupie siła! I witamy wszystkich na pokładzie – informują administratorzy grupy.

W każdej z grup znajduje się już ponad 300 członków, a ich liczba stale wzrasta.

Źródło: Facebook / grupa „Widzialna Ręka – Rzeszów”, Facebook / grupa “Pomoc sąsiedzka Koronawirus Rzeszów”.

15-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-rzeszowianie-tworza-na-facebooku-grupy-wzajemnej-pomocy-206-00r2kc