REKLAMA

KORONAWIRUS. Rejs specjalny PLL LOT z Włoch do Rzeszowa

RZESZÓW / PODKARPACIE. 7 kwietnia br. PLL LOT organizuje lot specjalny z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. Po przylocie do Polski, w związku z wprowadzeniem stanu epidemii na terenie kraju, wszystkie osoby zostaną objęte obowiązkową 14-dniową kwarantanną w Ośrodku „Rewita Solina”. Zostaną tam przewiezione bezpośrednio z lotniska w Rzeszowie.

Przechwytywanie_58

Foto: Kacper Ciuba / archiwum Rzeszów24.pl

W najbliższy wtorek (7 kwietnia br.) Polskie Linie Lotnicze Lot organizują rejs z Mediolanu przez Rzym do Rzeszowa. 

> Odlot z Mediolanu (lotnisko Malpensa, Terminal 2) o godzinie 10.45,

> Odlot z Rzymu (lotnisko Fiumicino) o godzinie 12.25.

Wszystkie osoby posiadające prawo do wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej zainteresowane zakupem biletów na wybrany odcinek lotu (Mediolan-Rzeszów lub Rzym-Rzeszów) proszone są o przesłanie do dnia 6 kwietnia (poniedziałek) do godziny 12:00 (w zależności od miejsca, z którego będą rozpoczynały podróż) karty lokalizacyjnej (link TUTAJ oraz TUTAJ).

 

Karty trzeba wysłać na następujące adresy mailowe Konsulatów Generalnych RP w Mediolanie i WK w Rzymie:

  • mediolan.kg.dyzurny@msz.gov.pl;
  • rzym.amb.wk@msz.gov.pl.

Sprzedaż biletów na każdy z odcinków lotu (Mediolan-Rzeszów lub Rzym-Rzeszów) odbywa się jedynie poprzez Contact Center LOT po wysłaniu za pośrednictwem urzędów konsularnych kart lokalizacyjnych, na podstawie których zostanie utworzona lista pasażerów. Contact Center LOT skontaktuje się telefonicznie z każdą z osobą znajdującą się na liście i uprawnioną do wejścia na pokład samolotu, w celu sprzedaży biletów. Prosimy o przygotowanie karty kredytowej (lub innej karty umożliwiającej realizację płatności on-line) w celu uregulowania należności za bilet.

W przypadku dodatkowych pytań możliwy jest kontakt telefoniczny z Placówkami RP we Włoszech:

  • w Mediolanie pod numerem telefonu +39 02 45381501/ +39 02 45381503/ +39 335 5685786;
  • w Rzymie pod numerami telefonu +39 06 36204302 / +39 06 36204318/ +39 335 5995212.

 

Informacje o warunkach kwarantanny otrzymane od administratora obiektu

W Ośrodku Wypoczynkowym Rewita w Solinie – Jawor przeznaczony do kwarantanny budynek pod nazwą „MODRZEW” jest wyposażony w dwa oddzielne wejścia na każde piętro. Na trzech piętrach znajdują się 62 pokoje 3-osobowe, każde z łazienką i balkonem oraz 6 pokoi 2-osobowych, każdy z łazienką i balkonem. Służby medyczne zakwaterowane będą w oddzielnym budynku „JAWORNIK”.

Ośrodek zapewnia w okresie kwarantanny 3 posiłki dziennie, podawane w pojemnikach jednorazowego użytku. W przypadku potrzeby zakupu dodatkowych produktów spożywczych będzie to możliwe przez obsługę Ośrodka, w wcześniejszym wpłaceniu na rachunek bankowy Ośrodka potrzebnej kwoty. W każdym pokoju dostępny będzie czajnik elektryczny, kawa, herbata i cukier.

Należy zabezpieczyć się w środki higieny osobistej. Ich zakup będzie mógł być zrealizowany na opisanych wyżej zasadach. W Ośrodku nie jest dostępna TV ani Wi-Fi (jedynie słaby internet – połączenie radiowe). Z zasadami odbywania kwarantanny w Ośrodku będzie można zapoznać się na miejscu.

Od 15 marca w Polsce została uruchomiona akcja Lot do Domu. 405 specjalnych rejsów czarterowych sprowadziło do Polski 53 723 naszych obywateli. – Pomogliśmy też w powrocie do domów prawie 700 obywatelom innych państw – informuje szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Obecnie akcję Lot do Domu przekształcamy w Cargo dla Polski. W ramach utworzonego mostu powietrznego między Rzeczpospolitą Polską a Republiką Chin transportujemy niezbędne materiały służące w walce z pandemią oraz sprzęt zapewniający bezpieczeństwo polskim służbom medycznym – napisał w niedzielę na Twitterze Michał Dworczyk.

Źródło: gov.pl, Michał Dworczyk / Twitter

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-rejs-specjalny-pll-lot-z-wloch-do-rzeszowa-9611-00r2kc