REKLAMA

KORONAWIRUS. Ponad 500 zarażonych w kraju, 25 w regionie!

POLSKA, PODKARPACIE. Do 536 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem COVID-19 w Polsce. W województwie podkarpackim liczba ta wynosi nadal 25.

coronavirus-4841772_1280

Foto: pixabay.com

Mamy 44 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 5 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. kujawsko-pomorskiego i po 1 osobie z woj. lubelskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 536/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W województwie podkarpackim najnowsze zarażenia potwierdzono przed godziną 18:00. Dotyczyły one czterech osób z powiatu mieleckiego – kobieta i trzech mężczyzn (stan dobry, ścisła kwarantanna domowa) i mężczyzny z powiatu niżańskiego (hospitalizacja).

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 25 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 6477 osób, dla 6020 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 68 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-ponad-500-zarazonych-w-kraju-25-w-regionie-86-00r2kc