REKLAMA

KORONAWIRUS. Policjanci patrolują rzeszowskie parki. W weekend ponad 30 zgłoszeń

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od 1 kwietnia br. obowiązują nowe ograniczenia w związku z epidemią koronawirusa. Ograniczają one swobodę poruszania się w przestrzeni publicznej. W ostatni weekend rzeszowscy policjanci otrzymali ponad 30 zgłoszeń związanych z naruszeniami obowiązujących przepisów. Ich przestrzegania pilnują policjanci, strażnicy miejscy i funkcjonariusze żandarmerii.

Przechwytywanie_116

Foto: Podkarpacka Policja / Facebook

Słoneczna pogoda może skłaniać do korzystania z uroków wiosny. Dlatego w sobotę więcej policyjnych patroli można było zobaczyć w miejscach zwyczajowego wypoczynku mieszkańców Rzeszowa i powiatu. Oprócz zwykłych patroli na bulwarach rzeszowskich, można było spotka policyjne patrole konne.

W pracy policjantów wspierają także funkcjonariusze Żandarmerii Wojskowej i Straży Miejskiej. W ocenie funkcjonariuszy większość mieszkańców regionu stosuje się do wydawanych zaleceń w zakresie ograniczenia kontaktów z innymi osobami oraz zakazów przemieszczania się. Jednak osoby, które uporczywie ich nie przestrzegają, muszą liczyć się z konsekwencjami.

Przekonał się o tym 39-letni mieszkaniec Rzeszowa. Policjanci spotkali go biegającego nad zalewem. Mężczyna został pouczony i poinformowany, że ma wracać do domu. Jednak, gdy policjanci ponownie spotkali go niemal w tym samym miejscu, sięgnęli po bloczek mandatowy i ukarali grzywną w kwocie 500 złotych.

W miniony weekend funkcjonariusze interweniowali jeszcze ponad 30 razy w związku ze zgłoszeniami naruszeń obowiązujących przepisów. Większość zgłoszeń nie potwierdziło się, a w przypadku 6 osób wystarczające okazało się pouczenie. W dalszym ciągu policjanci prowadzą działania informacyjne.

Źródło: KMP Rzeszów

06-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-policjanci-patroluja-rzeszowskie-parki-w-weekend-ponad-30-zgloszen-7071-00r2kc-00r2kc