REKLAMA

KORONAWIRUS, PODKARPACIE. 12 nowych zakażeń, dwie osoby nie żyją!

PODKARPACIE. Według komunikatu Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego (czwartek, 18 czerwca br., godzina 10:30) w województwie podkarpackim odnotowano 12 nowych przypadków zarażenia koronawirusem, dwie osoby zmarły.

Foto: grafika poglądowa

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie poinformowała, że w wyniku zarażenia koronawirusem na Podkarpaciu zmarły dwie kolejne osoby. W dniu 15 czerwca br. zmarł pacjent w Centrum Opieki Medycznej w Jarosławiu (starszy mężczyzna z powiatu jarosławskiego), w dniu 18 czerwca br. pacjent w Centrum Medycznym Szpital w Łańcucie (starszy mężczyzna z powiatu stalowowolskiego).

W województwie podkarpackim potwierdzono 12 nowych przypadków zarażenia kornawirusem. Zarażone osoby to:

  • 10 osób z powiatu jarosławskiego – czterech mężczyzn (dwóch starszych – hospitalizowanych i dwóch w sile wieku w izolacji) oraz sześć kobiet (młoda kobieta i dziecko w hospitalizacji , pozostałe: jedna starsza i trzy w sile wieku w izolacji),

  • starsza kobieta z miasta Rzeszowa (izolacja),

  • kobieta w sile wieku z powiatu stalowowolskiego (izolacja).

Na Podkarpaciu badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 516 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2, 345 osób wyzdrowiało. Odnotowano 42 zgony.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 30 osób (63 hospitalizowane), 2759 jest poddanych kwarantannie, w izolacji domowej przebywa 66 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS-CoV-2 w laboratoriach na terenie województwa podkarpackiego przebadano 23 080 próbek. Dodatkowo inne laboratoria w analogicznym okresie przebadały 8618 próbek pobranych od mieszkańców województwa podkarpackiego.

 1806-1024x724

tab2-1806

Grafiki: WSSE w Rzeszowie (Stan na: 18 czerwca, godzina 10:30)


Sytuacja w Polsce: 

  • 314 nowych zakażeń,
  • 30 kolejnych zgonów,
  • Łącznie: 31015 zakażeń, 1316 zgonów.

Źródło: WSSE w Rzeszowie, Ministerstwo Zdrowia / Facebook

18-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-podkarpacie-12-nowych-zakazen-dwie-osoby-nie-zyja-1876-00r2kc