REKLAMA

KORONAWIRUS. Parafia z podrzeszowskiej Malawy objęta kwarantanną!

MALAWA / PODKARPACIE. Parafia pod wezwaniem świętego Wawrzyńca z podrzeszowskiej Malawy została objęta kwarantanną. W związku z ryzykiem, że księża są zarażeni koronawirusem, w kościele zawieszone zostały wszelkie formy sprawowania kultu. Nie są jeszcze znane wyniki badań duchownych.

church-5163861_960_720

Informujemy, że w związku z nałożeniem na księży Parafii Malawa obowiązku urzędowej kwarantanny do dnia 19 czerwca 2020 roku. zawieszone są w kościele wszelkie formy kultu. Polecamy się modlitwie parafian i obiecujemy pamieć modlitewną – poinformowała po godzinie 17:00 na Facebooku parafia pod wezwaniem świętego Wawrzyńca w Malawie.

Jak dowiedziała się Gazeta Wyborcza, kwarantannę potwierdza proboszcz parafii ksiądz Marek Kiełbasa. Jeden z księży tamtejszej parafii miał kontakt z osobą zarażoną koronawirusem. Badania wśród duchownych nie zostały jeszcze przeprowadzone.

W najbliższą niedzielę w parafii miała odbyć się pierwsza komunia. Została ona odwołana. Kwarantanna obowiązuje parafię do 19 czerwca br. Dalsze działania są uzależnione od wyników testów księży.

10-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-parafia-z-podrzeszowskiej-malawy-objeta-kwarantanna-7314-00r2kc