REKLAMA

KORONAWIRUS. Osoby w kwarantannie z oznaczeniem w systemie informacji medycznej!

PODKARPACIE. Narodowy Fundusz Zdrowia wprowadza specjalne oznaczenie w systemie informacji medycznej eWUŚ dla osób przebywających w kwarantannie. Dzięki tej zmianie lekarze będą wiedzieć czy pacjent, który zgłosił się na wizytę, nie podlega aktualnie kwarantannie domowej związanej z zagrożeniem koronawirusem. Ma to zwiększyć bezpieczeństwo zarówno personelu medycznego, jak i pozostałych pacjentów.

stethoscope-4280497_960_720

Foto: pixabay.com / zdjęcie poglądowe

Zmianę w systemie Elektronicznej Weryfikacji Uprawnień Świadczeniobiorców (eWUŚ) zapowiedział Adam Niedzielski, prezes Narodowego Funduszu Zdrowia.

Przygotowujemy specjalny znacznik w systemie eWUŚ, który będzie wskazywał, czy pacjent jest objęty kwarantanną – wskazuje prezes NFZ.

To szczególnie ważna informacja dla lekarzy, do których zgłaszają się pacjenci. Do tej pory medycy opierali się wyłącznie na oświadczeniu pacjenta. Teraz dane o objęciu kwarantanną, oraz terminie jej zakończenia będą dostępne również w eWUŚ. Nowa funkcjonalność znacznie zwiększy bezpieczeństwo lekarzy i pacjentów.

Zdarzało się bowiem, że pacjenci nie mówili prawdy o swoim stanie zdrowia, narażając na ryzyko zarażenia samych lekarzy, ale także inne osoby oczekujące wraz z nimi na wizytę. Przez takie zachowanie zamykane były całe poradnie, czy oddziały szpitalne.

Bezpieczeństwo lekarzy jest dzisiaj kluczowe, dlatego doskonalimy system eWUŚ, aby zapewnić im zweryfikowane informacje i tym samym większą ochronę – dodaje prezes Niedzielski.

System eWUŚ ma być sukcesywnie zasilany kolejnymi danymi.

Źródło: nfz.gov.pl, Adam Niedzielski / Twitter

25-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-osoby-w-kwarantannie-z-oznaczeniem-w-systemie-informacji-medycznej-9460-00r2kc