REKLAMA

KORONAWIRUS. Maseczki od Olimp-Labs, pieniądze od Urzędu Miasta Rzeszowa

RZESZÓW, REGION / PODKARPACIE. 10 tysięcy maseczek jednorazowego użytku i 5 tysięcy jednorazowych rękawiczek trafi do szpitala zakaźnego Łańcucie oraz szpitali wojewódzkich na Podkarpaciu. Przekazała je firma Olimp-Labs do dyspozycji samorządu województwa podkarpackiego. Natomiast Urząd Miasta Rzeszowa przeznaczył 500 tysięcy złotych dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie na zakup środków ochronnych. Pozwolą one chronić personel medyczny, który jest w największym stopniu narażony na zakażenie koronawirusem.

IMG_1098

Foto: UMWP

Firma Olimp-Labs przekazała 10 tysięcy maseczek ochronnych do dyspozycji podkarpackiego samorządu. Maseczki trafią do jednoimiennego szpitala w Łańcucie, dedykowanego zakażonym koronawirusem oraz do pozostałych szpitali wojewódzkich. W pierwszej kolejności na zakaźny oddział w Przemyślu oraz do Klinicznych Szpitali Wojewódzkich nr 1 i nr 2 w Rzeszowie oraz do placówek w Krośnie i w Tarnobrzegu. Firma przekazała także 5 tysięcy sztuk rękawiczek jednorazowych. Materiały posiadają certyfikat bezpieczeństwa i spełniają wszystkie unijne oraz krajowe wytyczne i wymagania w zakresie ochrony zdrowia dla użytkowników.

Jesteśmy wdzięczni Olimp Labs za ten prezent, będący prawdziwym gestem solidarności z pracownikami medycznymi na Podkarpaciu, którzy są codziennie narażeni na styczność z osobami chorymi. To także najlepszy dowód na to, że Olimp Labs, który funkcjonuje na Podkarpaciu i czuje związek z tym regionem, jest firmą odpowiedzialną społecznie, bo rozumiejąc bieżące potrzeby wynikające z nietypowej sytuacji w jakiej się wszyscy znaleźliśmy, jest gotowy wnieść swój wkład w walkę z koronawirusem – powiedział marszałek Władysław Ortyl.

Wywodząca się z Podkarpacia firma farmaceutyczna Olimp Labs podjęła także szereg kroków związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa, zarówno swoich pracowników, jak i ich najbliższych. Wszyscy pracownicy firmy wyposażeni zostali w stosowne środki bezpieczeństwa, suplementy wspierające odporność oraz na bieżąco byli i są informowani o procedurach wynikających z zaleceń Ministerstwa Zdrowia jak i Głównego Inspektoratu Sanitarnego. To szczególny czas solidarności społecznej dlatego też firma dzieli się z najbardziej potrzebującymi pomocy szpitalami w województwie podkarpackim.

Natomiast Urząd Miasta Rzeszowa, decyzją prezydenta Rzeszowa Tadeusza Ferenca, przeznaczył 500 tysięcy złotych na pomoc dla Szpitala Miejskiego w Rzeszowie. Pieniądze te zostaną przeznaczone na zakup płynu do dezynfekcji, kombinezonów, maseczek i innych środków ochronnych, które będą chronić personel medyczny.

Na konto szpitala wpływają również pieniądze od rzeszowskich firm. W sumie wpłynęło około 270 tysięcy złotych, m.in. od firmy Koral, MPWIK oraz MPEC.

W obecnej sytuacji liczy się dla nas każda złotówka. Serdecznie dziękuje prezydentowi Miasta. Dziękuje wszystkim darczyńcom i wszystkim, którzy deklarują nam jakąkolwiek pomoc – mówi Grzegorz Materna, dyrektor ZOZ nr 1 w Rzeszowie, do którego należy rzeszowski Szpital Miejski.

Źródło: UMWP, Wiceprezydent Miasta Rzeszowa – Stanisław Sienko / Facebook

27-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-maseczki-od-olimp-labs-pieniadze-od-urzedu-miasta-rzeszowa-6759-00r2kc