REKLAMA

KORONAWIRUS. Kolejne zarażenia w Polsce, 17 na Podkarpaciu

POLSKA, PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 12 nowych zarażeń koronawirusem w Polsce. Liczba zarażonych wzrosła do 367. Na podkarpaciu stwierdzono 17 zarażeń, w tym jedna osoba zmarła.

coronavirus-4841772_1280

Foto: pixabay.com

Mamy 12 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. małopolskiego, 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. wielkopolskiego, śląskiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 367/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia. 

W województwie podkarpackim pod nadzorem pozostaje 4291 osób, dla 2985 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

20-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-kolejne-zarazenia-w-polsce-17-na-podkarpaciu-9636-00r2kc