REKLAMA

KORONAWIRUS. Kolejne mandaty w Rzeszowie za złamanie obostrzeń!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Od początku obowiązywania ograniczeń wprowadzanych w związku z epidemia koronawirusa, policjanci sprawdzają ich przestrzeganie. Funkcjonariusze kontrolują parki, bulwary i okolice sklepów. Sprawdzają także przestrzeganie obowiązku kwarantanny. Policjantów w ich działaniach wspierają żołnierze Żandarmerii Wojskowej i Strażnicy Miejscy.

303-206075

Foto: KMP Rzeszów

Policyjne patrole zwracają szczególną uwagę na gromadzenie i przemieszczanie się osób wbrew obowiązującym zakazom. Podobnie było podczas dwóch ostatnich dni. W związku z naruszeniami policjanci podjęli 18 interwencji. Kilkanaście osób zostało pouczonych, w innych przypadkach policjanci informowali i przypominali o obowiązujacych ograniczeniach. W większości przypadków osoby stosowały się do pouczeń.

We wtorek przed południem dwójka mieszkańców Rzeszowa została ukarana mandatami, ponieważ wbrew zakazowi, spacerowała na bulwarach nad Wisłokiem.

W południe policjanci z komisariatu w Śródmieściu legitymowali osoby, które zgromadziły się przy ulicy Bohaterów. Zostały one pouczone i zastosowały się do zakazu gromadzenia się. W tej grupie, znajdował się jednak 39-latek, który mimo obecności policjantów, pił piwo. Mężczyzna został ukarany mandatem za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym.

W miejscowości Przewrotne interwencja wobec grupy osób zakończyła się przewiezieniem jednego z mężczyzn do izby wytrzeźwień.

We wtorkowy wieczór kolejne dwie osoby ukarali policjanci z wydziału wywiadowczo-interwencyjnego w Rzeszowie. Dla 19-latka i jego 18-letniej znajomej spotkanie w pobliżu Lisiej Góry zakończyło się 500 złotowym mandatem.

Funkcjonariusze sprawdzają także okolice sklepów. Nowe zasady obowiazujące podczas robienia zakupów są przekazywane są za pomocą komunikatów głosowych. W ocenie policjantów osoby oczekujące na wejście do sklepów, stosują się do ograniczeń, a co ważne zachowują bezpieczne odległości pomiędzy sobą.

Policjanci ruchu drogowego sprawdzają przestrzeganie przepisów dotyczących ograniczenia liczby pasażerów w transporcie osób. W niemal 400 przeprowadzonych kontrolach nie stwierdzili uchybień.

Źródło: KMP Rzeszów

08-04-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-kolejne-mandaty-w-rzeszowie-za-zlamanie-obostrzen-1894-00r2kc