REKLAMA

KORONAWIRUS. Firma Koral wesprze finansowo Szpital Miejski w Rzeszowie!

RZESZÓW, REGON / PODKARPACIE. Zarząd firmy Koral zdecydował się wesprzeć finansowo cztery szpitale w walce z koronawirusem. Dzięki tej inicjatywie do Szpitala Miejskiego w Rzeszowie trafi 170 tysięcy złotych.

koral_wsparcie_szpitali_20200326

Foto: materiały nadesłane

W obliczu pandemii koronawirusa, która dotknęła kraj i Polaków – firma Koral, która jedną ze swoich siedzib posiada w Rzeszowie, zdecydowała się wesprzeć cztery szpitale. W sumie Koral przekaże 810 000 złotych dla czterech szpitali.

300 tysięcy złotych przekazane zostanie przekształcanemu w szpital zakaźny Uniwersyteckiemu Szpitalowi w Krakowie. Po 170 tysięcy złotych trafi do: Szpitala Miejskiego w Rzeszowie, Szpitala Specjalistycznego im. J. Śniadeckiego w Nowym Sączu oraz Szpitala Powiatowego Imienia Miłosierdzia Bożego w Limanowej.

– Od lat w maksymalnym stopniu staramy się konkretnie wspierać lokalne inicjatywy i dlatego w obliczu aktualnej epidemii naturalną decyzją było dla nas przekazanie funduszy finansowych na walkę z koronawirusem właśnie dla szpitali w Małopolsce i na Podkarpaciu. Wierzymy, że w tym trudnym czasie przedsiębiorcom w całej Polsce uda się zjednoczyć i połączyć siły dla wsparcia wszystkich szpitali, które teraz szczególnie go potrzebują aby móc prawidłowo funkcjonować. Przekazujemy bowiem nie tylko pieniądze, ale i najszczersze słowa podziękowania za codzienną pracę dla lekarzy i pracowników medycznych, którzy w tym niezwykle trudnym i niebezpiecznym czasie epidemii walczą o nasze zdrowie i życie – mówi Mariusz Jurek, dyrektor generalny PPL Koral.

Ponadto producent będzie wspierał placówki również w inny sposób – do każdego szpitala wstawi zamrażarki z lodami, które będą na bieżąco uzupełniane, aby chociaż na chwilę osłodzić personelowi medycznemu trudy pracy.

Źródło: materiały nadesłane

26-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-firma-koral-wesprze-finansowo-szpital-miejski-w-rzeszowie-74-00r2kc