REKLAMA

KORONAWIRUS. Dyspensa biskupa rzeszowskiego od udziału w niedzielnych mszach!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Kuria Diecezjalna w Rzeszowie poinformowała, że biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa w mszach świętych. Dyspensa obowiązuje do końca marca 2020 roku.

Bp_ordynar-1140x827

Foto: diecezja.rzeszow.pl

13 marca br., przychylając się do rekomendacji Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski, biskup rzeszowski Jan Wątroba udzielił dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnych mszach świętych do końca marca.

Dyspensa została udzielona osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nam nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zakażeniem koronawirusem.

Dyspensa obowiązuje, zarówno diecezjan, jak i tych, którzy przebywają na terenie diecezji rzeszowskiej.

Treść dyspensy udzielonej przez biskupa rzeszowskiego w dniu 13 marca br. (zapis oryginalny):

DYSPENSA

W związku z niebezpieczeństwem, jakie stwarza panująca obecnie epidemia koronawirusa, mając na uwadze pilną potrzebę ochrony zdrowia i życia ludzkiego, stosownie do kanonów 87 §1, 1245 i 1248 §2 Kodeksu Prawa Kanonicznego, udzielam dyspensy od obowiązku niedzielnego uczestnictwa we Mszy Świętej do końca marca 2020 r.: osobom w podeszłym wieku, osobom chorym lub mającym objawy infekcji, dzieciom i młodzieży szkolnej oraz dorosłym sprawującym nad nimi bezpośrednią opiekę, a także wszystkim wiernym, którzy czują obawę przed zarażeniem koronawirusem.

Osoby korzystające z dyspensy zobowiązane są w sumieniu do uczestnictwa w niedzielnej Mszy Świętej w domu za pośrednictwem transmisji w środkach społecznego przekazu. Zachęcam także do pogłębionej modlitwy osobistej.

Ogarniam modlitwą wszystkich Diecezjan oraz osoby przebywające na terenie naszej Diecezji i błogosławię.

Jan Wątroba

Biskup Rzeszowski

Rzeszów, 13 marca 2020 r.

Źródło: diecezja.rzeszow.pl

13-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-dyspensa-biskupa-rzeszowskiego-od-udzialu-w-niedzielnych-mszach-368-00r2kc