REKLAMA

KORONAWIRUS. DWUNASTE zarażenie na Podkarpaciu, 246 w Polsce!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło jeden nowy przypadek zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łącznie w regionie stwierdzono 12 zarażeń, w tym jedna osoba zmarła. W kraju liczba zarażonych wzrosła do 246.

Foto: pixabay.com

Mamy 8 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. warmińsko-mazurskiego, 2 z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. podkarpackiego i świętokrzyskiego. W sumie liczba osób, które zostały zakażone koronawirusem: 246/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Dwunastą osobą zarażoną w regionie jest młody mężczyzna z powiatu stalowowolskiego. Przebywa w szpitalu w Stalowej Woli.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 12 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

Pod nadzorem pozostaje 3745 osób, dla 2013 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 49 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 669 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / TwitterMałgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

 

18-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-dwunaste-zarazenie-na-podkarpaciu-246-w-polsce-3804