REKLAMA

KORONAWIRUS. Dwaj rzeszowscy biskupi w kwarantannie, trzech księży zarażonych

RZESZÓW / PODKARPACIE. Trzech księży z diecezji rzeszowskiej przebywa aktualnie w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. W kwarantannie pozostaje biskup rzeszowski Jan Wątroba, biskup senior Kazimierz Górny oraz kilku księży. Wyniki biskupów na obecność koronawirusa są negatywne.

tno_3114-2-scaled

Foto: ks. T. Nowak / Diecezja Rzeszowska

Decyzją Państwowej Inspekcji Sanitarnej, od 7 czerwca 2020 roku księża z parafii błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie zostali objęci kwarantanną. Badania wykazały, że jeden z księży ma pozytywny wynik testu w kierunku koronawirusa – obecnie przebywa w szpitalu zakaźnym w Łańcucie. Pozostali czterej księża mają wyniki negatywne, niemniej wszyscy duchowni z parafii pozostają w kwarantannie do 20 czerwca.

Rezultatem dochodzenia epidemiologicznego jest kwarantanna osób, które miały styczność z zakażonym księdzem. W kwarantannie przebywa m.in. biskup rzeszowski Jan Wątroba i biskup senior Kazimierz Górny. Badania biskupów w kierunku koronawirusa dały wynik negatywny.

Dotychczas u dwóch księży objętych kwarantanną stwierdzono wynik pozytywny testu na obecność koronawirusa. Duchowni ci, podobnie jak ksiądz z parafii bł. Karoliny Kózki, przebywają w szpitalu zakaźnym w Łańcucie.

W związku z tym, że jeden z księży mających styczność z jednym z dwóch zakażonych duchownych mieszka na plebanii w Malawie, od 10 czerwca rozpoczęła się kwarantanna księży z parafii w Malawie, która potrwa do 19 czerwca. Do tego dnia zawieszone zostały w kościele wszelkie formy kultu.

Źródło: Diecezja Rzeszowska

12-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-dwaj-rzeszowscy-biskupi-w-kwarantannie-trzech-ksiezy-zarazonych-4396-00r2kc