REKLAMA

KORONAWIRUS. DWA nowe zarażenia na Podkarpaciu, 325 w Polsce!

PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło dwa nowe przypadki zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim. Łącznie w regionie stwierdzono 16 zarażeń, w tym jedna osoba zmarła. W kraju liczba zarażonych wzrosła do 325.

Foto: pixabay.com

Mamy 20 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 13 osób z woj. dolnośląskiego, 3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego i po 1 osobie z woj. lubuskiego i warmińsko-mazurskiego. Liczba osób zakażonych koronawirusem: 325/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Dwa najnowsze przypadki w województwie podkarpackim dotyczą starszej kobiety z powiatu rzeszowskiego (ścisła kwarantanna domowa) oraz kobiety w sile wieku z powiatu dębickiego (hospitalizowana).

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 16 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2. W dniu 15 marca br. odnotowano 1 zgon.

Pod nadzorem pozostaje 4291 osób, dla 2985 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 51 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 794 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

 

19-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-dwa-nowe-zarazenia-na-podkarpaciu-325-w-polsce-5935-00r2kc