REKLAMA

KORONAWIRUS. Biskup Jan Wątroba zakończył kwarantannę, negatywne testy księży

RZESZÓW / PODKARPACIE. Zakończyła się kwarantanna biskupa Jana wątroby. Wszyscy duchowni diecezji rzeszowskiej, którzy pozostają w kwarantannie, mają negatywne wyniki testów na obecność koronawirusa.

church-5163861_960_720_1
Foto: pixabay.com

W środę 17 czerwca zakończyła się kwarantanna biskupa rzeszowskiego Jana Wątroby. 19 czerwca dobiega końca kwarantanna księży w Malawie, a dzień później duchownych z parafii błogosławionej Karoliny Kózki w Rzeszowie.

Dotychczasowe testy księży pozostających w kwarantannie, podobnie jak badania biskupów, dały wynik ujemny. W kwarantannie nadal pozostaje biskup senior diecezji rzeszowskiej Kazimierz Górny.

W związku z zakażeniami wirusem Kuria Diecezjalna w Rzeszowie prosi wszystkich duszpasterzy i wiernych o przestrzeganie zasad higieny i wymogów sanitarnych, m.in. zakrywanie ust i nosa podczas nabożeństw, częstą dezynfekcję rąk oraz sprzętów kościelnych, zachowywanie bezpiecznego dystansu podczas załatwiania spraw w kancelarii parafialnej oraz organizowanie udzielania Komunii Świętej osobno dla tych, którzy przyjmują Komunię na rękę i dla tych, którzy przyjmują do ust – informuje ksiądz Tomasz Nowak, rzecznik diecezji rzeszowskiej.

Źródło: diecezja rzeszowska

18-06-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-biskup-jan-watroba-zakonczyl-kwarantanne-negatywne-testy-ksiezy-4968-00r2kc