REKLAMA

KORONAWIRUS. 95 zarażeń na Podkarpaciu, zmarła 33. osoba w Polsce!

POLSKA / PODKARPACIE. Ministerstwo Zdrowia poinformowało wzroście liczby zarażonych w województwie podkarpackim z 93 do 95 osób, w tym trzy ofiary śmiertelne. Poinformowano również, że w szpitalu Warszawie zmarł 37-letni mężczyzna. Łącznie w Polsce liczba zarażonych wynosi 2311, zmarły 33 osoby.

Foto: grafika poglądowa

Mamy 96 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 57 osób z woj. mazowieckiego, 9 osób z woj. śląskiego, 7 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. lubuskiego, 4 osób z woj. opolskiego, 3 osób z woj. świętokrzyskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 2 osób z woj. podkarpackiego, zachodniopomorskiego i pomorskiego oraz 1 osoby z woj. lubelskiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy o śmierci 37-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w Warszawie. W sumie liczba zakażonych koronawirusem: 2311/33 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

Dwa nowe zarażenia koronawirusem w województwie podkarpackim dotyczą młodej kobiety z powiatu rzeszowskiego i starszej kobiety z powiatu leżajskiego.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 93 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 5681 osób, dla 10644 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 93 osóbOdnotowano 3 zgony (15 marca, 29/30 marca) i 5 wyzdrowień.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 2345 testów. 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

31-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-95-zarazen-na-podkarpaciu-zmarla-33-osoba-w-polsce-9340-00r2kc