REKLAMA

KORONAWIRUS na Podkarpaciu. 937 osób pod nadzorem, 5 zarażonych!

RZESZÓW / PODKARPACIE. Do 937 osób wzrosła liczba osób będących pod nadzorem epidemiologicznym w województwie podkarpackim. Na Podkarpaciu potwierdzono 5 przypadków zarażenia koronawirusem.

 coronavirus-4841772_1280

Foto: pixabay.com

Do tej pory w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 5 przypadków zakażenia koronawirusem. Dwa nowe zarażenia na podkarpaciu potwierdzono w piątek (13 marca br.). Jak informuje rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Waksmundzka-Szarek, dwie nowe zarażone osoby to kobiety w sile wieku z powiatu leżajskiego. Obecnie czują się dobrze, do tej pory przebywały w kwarantannie.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym/kwarantanną domową osoby, które były narażone na zakażenie wirusem SARS-CoV2.

Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 937 osób, dla 267 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 25 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 157 testów.

Źródło: Urząd Wojewódzki Województwa Podkarpackiego, PR Rzeszów

13-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-937-osob-pod-nadzorem-epidemiologicznym-5-zarazonych-na-podkarpaciu-4896-00r2kc