REKLAMA

KORONAWIRUS. 439 zarażeń w Polsce, 19 w regionie!

POLSKA, PODKARPACIE. Do 439 wzrosła liczba zakażonych koronawirusem COVID-19 w Polsce. W województwie podkarpackim wciąż jest to 19 osób. Liczba aktualnie hospitalizowanych osób w regionie wzrosła do 69.

Foto: pixabay.com

Mamy 14 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 4 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. śląskiego, 3 z woj. warmińsko-mazurskiego i po 1 osobie z woj. pomorskiego, lubelskiego, zachodniopomorskiego i kujawsko-pomorskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 439/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

W województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 19 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Pod nadzorem pozostaje 5911 osób, dla 5298 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Aktualnie hospitalizowanych jest 69 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 985 testów.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Twitter, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

21-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-439-zarazen-w-polsce-19-w-regionie-2161-00r2kc