REKLAMA

KORONAWIRUS. 26 zarażeń w województwie podkarpackim!

POLSKA, PODKARPACIE. Do 26 osób wzrosła liczba zakażonych koronawirusem w województwie podkarpackim. W Polsce liczba zarażonych wynosi 547. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci 37-letniej kobiety z Poznania, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami. MZ czeka na potwierdzenie diagnozy lekarzy ws. jej śmierci.

Foto: pixabay.com

Mamy 11 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 5 osób z woj. śląskiego, po 2 osoby z woj. pomorskiego i zachodniopomorskiego oraz po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego i podkarpackiego – poinformowało na Facebooku Ministerstwo Zdrowia.

Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do szpitala w stanie ciężkim ze współistniejacymi chorobami. Czekamy na diagnozę lekarzy co do przyczyn śmierci. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 547/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) – podaje Ministerstwo Zdrowia.

 

AKTUALIZACJA, 11:05:

26. zarażenie w województwie podkarpackim dotyczy kobiety w sile wieku z powiatu niżańskiego (ścisła kwarantanna domowa).

Łącznie w województwie podkarpackim badaniami laboratoryjnymi potwierdzono łącznie 26 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia / Facebook, Małgorzata Waksmundzka-Szarek / rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego

22-03-2020

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

koronawirus-26-zarazen-w-wojewodztwie-podkarpackim-9271-00r2kc